Városlista
2026. május 3, vasárnap - Tímea

Hírek

2010. Október 21. 07:25, csütörtök | Belföld
Forrás: HírTV

Iszapömlés: napok óta az égési osztályon küzdenek az életéért

Iszapömlés: napok óta az égési osztályon küzdenek az életéért

Valamennyit javult ugyan, de még mindig kritikus az állapota annak az idős férfinak, akit a győri kórház égésplasztikai osztályán kezelnek napok óta. A kolontári férfi testének 70 százalékán szenvedett égési sérülést az iszapkataszt

A Petz Aladár Megyei Oktató Kórház főigazgatója szerdán elmondta: a 71 éves férfit kétszer is megműtötték, de komplikációk léptek fel nála és állapota szombat óta folyamatosan romlott. Az idős embert az ajkai kórházból mentőhelikopterrel hozták Győrbe, ahol most az égésplasztikai osztály intenzív részlegén kezelik. Az utóbbi órákban már kevesebb gyógyszerre volt szükség a keringése fenntartásához, de az állapota továbbra is kritikus.

Tamás László János elmondta azt is: a győri kórházban rajta kívül még két iszapömlésben megsérült embert ápolnak, egyikük egy középkorú férfi, akinek a teste 15 százalékban sérült, ő a hétvégén elhagyhatja a kórházat, egy idős nő viszont olyan súlyos sérüléseket szenvedett a katasztrófa során, hogy hosszabb kórházi kezelésre szorul.

(FH)

Ezek érdekelhetnek még

2026. Május 03. 13:00, vasárnap | Belföld

Az ötös lottó nyerőszámai és nyereményei

A Szerencsejáték Zrt. tájékoztatása szerint a 18. héten megtartott ötös lottó és Joker számsorsoláson a következő számokat húzták ki:

2026. Május 03. 10:00, vasárnap | Belföld

Magyar Péter: Radnai Márk és Rost Andrea is kormánybiztos lesz