Hírek
2010. Január 22. 06:13, péntek |
Belföld
Forrás: HírTV
Itt van, milyen mozdonyokat vesz a MÁV
A kanadai Bombardier közlekedésipari vállalat 25 mozdonyra kapott megrendelést a Magyar Államvasutaktól, nagyjából nyolcvanmillió euró értékben - jelentette be csütörtökön a kanadai cég. Az első mozdonyt 2011 tavaszán szállítják le a
A MÁV a Bombardier „TRAXX 160 AC" típusú mozdonyából vásárol 25 darabot. Az új gépeket belföldi személyszállításban alkalmazzák, valamint az Ausztria felé irányuló határátlépő forgalomban használják majd. Az aláírt szerződés tartalmaz további 25 mozdony vásárlására vonatkozó opciót is.
A mozdonyvásárlás finanszírozásában a KfW IPEX-Bank GmbH és az Európai Beruházási Bank (EIB) segít.
(FH)
Ezek érdekelhetnek még
2026. Március 29. 15:00, vasárnap | Belföld
Nagy István: több mint 45 milliárd forint agrárkárenyhítő juttatás érkezik a gazdálkodókhoz
A Magyar Államkincstár megkezdte a 2025. évi agrárkárenyhítő juttatások kifizetését, így már szinte valamennyi érintett gazdálkodó hozzájuthatott a neki járó forráshoz.
2026. Március 29. 13:00, vasárnap | Belföld
Nagy mennyiségű földgázt talált a Mol Pakisztánban
Másfél éven belül másodszor talált jelentős mennyiségű földgázt Pakisztánban a Mol Pakisztán által vezetett közös vállalat - közölte a társaság az MTI-vel pénteken.
