Hírek
2017. December 29. 07:47, péntek | Belföld
Januárban változik a csekkbefizetések módja
Az új pénzmosás elleni szabályok alapján januártól okmányok nélkül fizethetjük be a csekkeket bankkártyás csekkbefizetéssel, adó, illeték, bírság csekkeket.
300.000 forintig pedig áru, szolgáltatás ellenértékének megfizetése esetén. – derült ki a Magyar Posta csütörtöki sajtóközleményéből.
Szükség lesz azonban okmányok bemutatására a készpénzes fizetésekhez: áru, szolgáltatás ellenértékének fizetése esetén 300.000 forinttól, egyéb esetben értékhatár nélkül, nemzetközi postautalvány feladásakor 300.000 forinttól.
300 000 és 2 500 000 forint közötti összegnél a Posta egyszerűsített ügyfél-átvilágítást végez, az ügyfél azonosításával, törvényben meghatározott adatainak felvétele mellett, 2 500 000 forint feletti befizetés esetén viszont normál átvilágítás szükséges.
Normál átvilágításkor az adatok felvételén túl az okmányokat a Posta lemásolja, és az ügyfélnek a törvényben meghatározott nyilatkozatokat is meg kell adnia. Ilyen átvilágítási intézkedések nem végezhetők el minden postahelyen; az ezzel kapcsolatos korlátozásokról a Posta érintett pénzforgalmi szolgáltatásának Általános Szerződési Feltételeiben tett közzé tájékoztatást.
A jelöletlen csekkeknél és a belföldi postautalvány szolgáltatásnál a szabályozás szigorúbb. Ezekben az esetekben gyakorlatilag már 1 forinttól szükség lesz az okmányokra az adatrögzítési szabályok miatt. 300.000 Ft-tól 2 500 000 forintos határig egyszerűsített ügyfél-átvilágítást végez a posta, de csak akkor, ha az ügyfél nyilatkozik arról, hogy áru- és szolgáltatás ellenértékét fizeti meg. Ha az egyszerűsített átvilágítás nem alkalmazható, úgy a szigorúbb, normál átvilágítási szabályok érvényesülnek.
Forrás: index.hu
Fotó: Máthé Zoltán
Ezek érdekelhetnek még
2026. Január 23. 07:14, péntek | Belföld
Enyhít szorításán a fagy és többfelé várható csapadék a hétvégén
2026. Január 23. 07:14, péntek | Belföld
Gulyás Gergely: nem tartozik Ukrajnára, hogy mire költjük magyar adófizetők pénzét
2026. Január 23. 07:09, péntek | Belföld
Orbán Viktor: Magyarország ott van a Béketanács alapítói között
Ma Davosban az amerikai elnök egy új kezdeményezést indított útjára. Béketanácsnak hívják. Magyarország ott van az alapító országok között, mert Magyarországnak békére van szüksége, hogy fejlődni tudjon
2026. Január 22. 07:39, csütörtök | Belföld
Orbán Viktor: a kormány januári rezsistopot vezet be
Januári rezsistopot vezet be a kormány, ez azt jelenti, hogy a januári fűtésnél jelentkező többletfogyasztást, annak költségeit a kormány átvállalja a családoktól - jelentette be a miniszterelnök szerdán a Facebookon.
