Hírek
2013. Február 11. 14:34, hétfő |
Kék hírek
Forrás: MTI
Jogerősen 13 év börtönre ítéltek emberölésért egy férfit Kecskeméten
Jogerősen 13 év börtönbüntetésre ítélt emberölés miatt egy ágasegyházi férfit a Kecskeméti Törvényszék hétfőn.
Sárközy Szabolcs büntetőtanácsa emberölés alapesete, valamint kifosztás bűntette miatt ítélte el a 48 éves Korponai Józsefet, aki 2012. február 14-én szóváltás után egy baltával többször fejbe vágta egy ismerősét, aki a kórházban belehalt sérüléseibe.
A vádirat szerint a 75 éves ágasegyházi sértett és a vádlott korábbi munkakapcsolat révén ismerték egymást. A sértett február 14-én tanyájánál tűzifát akart vágni, a vádlott szintén fát vágni indult. Találkoztak, és szóváltás után a vádlott a nála lévő baltával többször a sértett fejére sújtott, ennek következtében az összerogyott és elveszítette az eszméletét.
A vádlott magához vette az idős ember láncfűrészét, majd beült a sértett autójába, Fülöpházára utazott, és a kocsmában eladta a láncfűrészt.
A súlyosan sérült, eszméletlen állapotban lévő férfira egy a tanyája melletti úton elhaladó ember talált rá. A férfi a kórházban nem nyerte vissza eszméletét, és március 1-jén meghalt. Halálának közvetlen oka a fejét érő ütések voltak. A vádlottat a bűncselekmény elkövetésének napján a rendőrség őrizetbe vette.
Korponai József a bíróság előtt elismerte, hogy az idős férfi sérüléseit ő okozta, de azt állította, hogy a sértett fenyegetően lépett fel vele szemben.
Sárközy Szabolcs tanácsvezető bíró az ítélet indoklásakor elmondta: vádlotti védekezést nem lehet elfogadni, mert nem volt jogos védelmi helyzetben, ezért vallomását nem lehet enyhítő körülményként értékelni.
Az orvos szakértő véleménye szerint a sértett fejét legalább öt ütés érte a balta élével, kettő már akkor, amikor a földön feküdt.
A tanácsvezető bíró szerint a vádlott eltulajdonította ugyan a sértett autóját és láncfűrészét, ennek ellenére nem nyereségvágyból követte el a bűncselekményt.
Az ítélet jogerős, mert az ügyész, valamint a vádlott és védője is tudomásul vette.
Ezek érdekelhetnek még
2025. December 03. 07:40, szerda | Kék hírek
Letartóztatták a budapesti szórakozóhelyen történt halálos bántalmazás gyanúsítottját
Elrendelte a Budai Központi Kerületi Bíróság kedden annak a férfinak a letartóztatását, aki a gyanú szerint egy budapesti, belvárosi szórakozóhelyen agyonütött egy másik vendéget - közölte a Fővárosi Törvényszék az MTI-vel.
2025. November 30. 08:55, vasárnap | Kék hírek
Meghalt a kórházban egy férfi, akit egy V. kerületi szórakozóhelyen bántalmaztak
Meghalt a kórházban egy férfi, akit egy fővárosi, V. kerületi szórakozóhelyen bántalmaztak szombat éjjel - közölte a Budapesti Rendőr-főkapitányság (BRFK) a police.hu oldalon vasárnapra virradóra.
2025. November 17. 07:31, hétfő | Kék hírek
Országos közlekedésbiztonsági ellenőrzés kezdődik a közutakon
Elsősorban a tehergépjárművek és autóbuszok, valamint vezetőik ellenőrzésére terjed ki az az országos közlekedésbiztonsági akció, amely ma kezdődik a közutakon.
