Városlista
2026. április 21, kedd - Konrád

Hírek

2010. Június 01. 16:30, kedd | Helyi
Forrás: gyor.hu

Jótékony látogatás Kárpátalján

Jótékony látogatás Kárpátalján

Simon Róbert Balázs győri alpolgármester vezetésével járt önkormányzati delegáció Kárpátalján. Adományok átadása mellett a jövőbeni gazdasági kapcsolatok l

A küldöttség első állomása a beregszászi II. Rákóczi Ferenc Kárpátaljai Magyar Főiskola volt. A felsőoktatási intézmény elnöke, Orosz Ildikó vette át az iskolának felajánlott projektort.

Az elnök elmondta, nagy segítség számukra a győriek rendszeres támogatása, az oktatáshoz elengedhetetlen eszközök felajánlása. A győriek segítségét egyébként már korábban szép gesztussal hálálta meg az intézmény, az egyik legszebb terem a város nevét viseli. (A főiskola valamennyi termét egy-egy magyar településről nevezték el, és a magyar önkormányzatok támogatásáról tábla tanúskodik a termek ajtaja mellett.)

Orosz Ildikó azt is elmondta, hogy a tető kicserélésével szeretnék folytatni az épület felújítását. Ez több százmillió forintos beruházás, amelyhez szintén várják a támogatást a cserepek megvásárlásához nyújtott esetleges segítséggel.

A küldöttség ellátogatott Kígyósra is. A kárpátaljai falucska éppen egy park kialakításán dolgozik, ezért is fogadták nagy örömmel az adományként átadott elektromos fűkaszát, amelyet Kész Elemér polgármester vett át. A közbiztonság javítása érdekében egyébként a település tervezi a polgárőrség felállítását. Győr ebben is felajánlotta segítségét a tapasztalatok átadásával, a polgárőrség megszervezésének támogatásával, akár a környező többi településen is.

A delegáció megkoszorúzta a Vereckei-hágón található honfoglalási emlékművet is, majd pedig több rászoruló család számára juttatott el tartós élelmiszer-ajándékot, illetve további intézményeknek könyveket, egyéb oktatási eszközöket.

Az alpolgármester megbeszélést folytatott Bacskai Józseffel a beregszászi magyar konzullal is, aki elismerően szólt a győri önkormányzat segítő hozzáállásáról. Mint mondta, nagy öröm számára, hogy a győriek évről-évre segítik a térséget. Hozzátette, a hosszú távú megoldás a gazdasági kapcsolatok erősítése lenne.

Kifejtette, Kárpátalján számos lehetőség van kiaknázatlanul, amellyel a magyar vállalkozások is tudnának élni. A konzul hozzátette, bármelyik érdeklődő cég számára szívesen megszervezi a találkozót, hogy a kulturális kapcsolatok mellett a gazdasági kötelékek is erősödhessenek. Ebben a kezdeményezésben Simon Róbert Balázs alpolgármester segítségét ajánlotta fel.


Ezek érdekelhetnek még

2026. Április 21. 08:24, kedd | Helyi

Női kézilabda BL – Nyolcgólos előnyt szerzett Odensében a címvédő Győr

A címvédő Győri Audi ETO KC 36-28-ra nyert a dán Odense HB otthonában a női kézilabda Bajnokok Ligája negyeddöntőjének vasárnapi, első mérkőzésén.

2026. Április 21. 08:07, kedd | Helyi

Két keréken is be kell tartani a szabályokat

A jó idő beköszöntével ismét több motorossal, kerékpárossal és rolleressel találkozhatnak az autósok a győri utakon.

2026. Április 21. 07:08, kedd | Helyi

Lekerül a burkolat a győri szökőkutakról

Megkezdődött Győrben a szökőkutak téli védelmét biztosító takaróponyvák eltávolítása. Ezt követően lehet elvégezni azokat a karbantartási munkákat, melyek a vizes létesítmények működtetéséhez elengedhetetlenek.

2026. Április 20. 08:23, hétfő | Helyi

Ingyenes szelektív hulladékgyűjtés indul további győri társasházaknál

Folytatja a győri GYHG az ingyenes szolgáltatásfejlesztést.