Városlista
2023. szeptember 25, hétfő - Eufrozina

Hírek

2021. Március 20. 15:03, szombat | Külföld
Forrás: mti - illusztráció: mti

Kanyarójárvány törhet ki az elmaradt oltások miatt Szerbiában

Kanyarójárvány törhet ki az elmaradt oltások miatt Szerbiában

Kanyarójárvány törhet ki Szerbiában, mivel a koronavírus-járvány miatt csökkent a kötelező védőoltások beadásának aránya - közölte a szerbiai gyermekgyógyászok egyesülete szombaton.

Sasa Milicevic gyermekorvos a szerbiai közszolgálati televízióban arról beszélt, hogy komoly egészségügyi válságra lehet számítani, ha tovább csökken a kötelező védőoltások beadásának aránya. Az utóbbi egy évben a hivatalos adatok szerint mintegy 30 százalékkal kevesebb vakcinát adtak be a gyerekeknek, mint korábban.

Az orvos szerint egyelőre az elővigyázatossági intézkedések miatt kicsi a megfertőződés veszélye, de amikor helyreáll az élet, akkor derülhet ki, hogy a koronavírus-járvány "járulékos veszteségei" a gyerekek voltak.

A regisztrált koronavírus-fertőzöttek száma Szerbiában szombatra 5305-tel 542 091-re, Koszovóban 828-cal 80 581-re, Észak-Macedóniában 999-cel 117 125-re, Montenegróban 508-cal 86 282-re, Bosznia-Hercegovinában pedig 1436-tal 151 137-re növekedett.

A járvány halálos áldozatainak száma az utóbbi 24 órában Szerbiában 29-cel 4859-re, Koszovóban nyolccal 1748-ra, Észak-Macedóniában 21-gyel 3422-re, Montenegróban hattal 1185-re, Bosznia-Hercegovinában pedig 44-gyel 5965-re nőtt.

Ezek érdekelhetnek még

2023. Szeptember 20. 09:50, szerda | Külföld

Az ENSZ-t kritizálta Zelenszkij

Az ENSZ Közgyűlésének terme sok háborút látott már, de a szervezet nem bizonyult aktív védelmezőnek agressziók esetében - jelentette ki Volodimir Zelenszkij ukrán elnök az ENSZ 78. ülésszakán elmondott beszédében kedden.

2023. Szeptember 20. 06:00, szerda | Külföld

Szlovákia sem szünteti meg a gabonaimport korlátozását

Az ukrán gabona behozatalára vonatkozó korlátozások fenntartása miatt a Kereskedelmi Világszervezethez (WTO) beadott ukrán panasznak nincs jogalapja, Szlovákia nem szünteti meg az embargót

2023. Szeptember 20. 06:00, szerda | Külföld

Bild: a német belügyminiszter szavazati jogot adna a menekülteknek

Nancy Faeser német szövetségi belügyminiszter szavazati jogot adna a Németországban élő külföldieknek - írta a Bild című német lap kedden a szociáldemokrata párt (SPD) Hessen tartományi szervezetének választási programja alapján.