Hírek
2016. Március 12. 16:29, szombat |
Helyi
Forrás: mti
Kapuvári húsgyár - Megszűnt a nyomozás a társaság volt gazdasági vezetője ellen
Megszűnt az adócsalás miatt indított nyomozás a felszámolás alatt álló Kapuvári Hús Zrt. egykori gazdasági igazgatója ellen.
A Győr-Moson-Sopron Megyei Főügyészség ugyanis elutasította azt a panaszt, amelyet a Nemzeti Adó-és Vámhivatal (NAV) megszüntető határozata ellen nyújtottak be - közölte a megyei főügyészség szóvivője pénteken a MTI megkeresésére.
Gál Katalin elmondta, hogy a társaság további vezetői ellen még nyomoznak a pénzügyőrök, de azokat a dokumentumokat elkülönítették, a Debreceni Járási és Nyomozó Ügyészségre kerültek.
A NAV 2012 tavaszán indított nyomozást adócsalás miatt, ezt bizonyíték hiányában idén január 4-én szüntették meg az egykori gazdasági vezető ellen. A határozat ellen panasz érkezett, amelyben a megszüntetés jogcímének megváltoztatását kérték, vagyis azt, hogy a nyomozást ne bizonyíték, hanem bűncselekmény hiányában szüntessék meg.
További jogorvoslati lehetőség ebben az ügyben nincs, a határozat jogerős - közölte a szóvivő.
A Kapuvári Hús Zrt. 2012 szeptemberében állt le, felszámolását októberben rendelte el a bíróság. A gyárban működő másik cég, a Kapuvári Bacon Kft. 2012. november végén jelentette be, hogy elbocsátja alkalmazottjait, decemberben pedig a bíróság elrendelte a cég felszámolását fizetésképtelensége miatt.
A Kapuvári Hús Zrt. vagyonelemeinek értékesítésére a felszámoló Nemzeti Reorganizációs Nonprofit Kft. ez év elején a kilencedik pályázatot írta ki. A kiírás üzemeltetési kötelezettséget nem tartalmaz, de a négy vagyoncsoportba szedett eszközökre továbbra is egyben várnak ajánlatot, március 21-éig. Az üzem, a gépek, az út és az egyéb követelések minimum irányára összesen 803,4 millió forint. A pályázatokat az Elektronikus Értékesítési Rendszeren keresztül lehet benyújtani.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Május 06. 08:19, szerda | Helyi
Szerződés-hosszabbítás: Dely Márton az ETO University Handball Team játékosa marad
Az ETO University Handball Team örömmel jelenti be, hogy Dely Márton egy évvel meghosszabbította nyáron lejáró szerződését, így a 2026–2027-es szezonban is zöld-fehérben folytatja pályafutását.
2026. Május 06. 08:06, szerda | Helyi
Sör és művészet négy napon át Győrben
Kakas Krajcárral szavazhat a közönség kedvenc utcazenészére
2026. Május 06. 07:08, szerda | Helyi
Újrahasznosított alapanyagokból építettek robotporszívót a tinik
A digitális készségek fejlesztésével készítette fel a fiatalokat a mesterséges intelligencia kihívásaira,
2026. Május 05. 08:18, kedd | Helyi
Női kézilabda BL – A későbbi elődöntőt játssza a Győr
A címvédő Győri Audi ETO KC a későbbi elődöntőt játssza a francia Brest Bretagne csapatával június 6-án a női kézilabda Bajnokok Ligája budapesti négyes döntőjében.
