Városlista
2026. február 5, csütörtök - Ágota

Hírek

2014. Július 15. 11:10, kedd | Helyi
Forrás: MTI

Kedden az ország nagy részén lehet felhőszakadás

Kedden az ország nagy részén lehet felhőszakadás

A várható felhőszakadás miatt tizennégy megyére és a fővárosra keddre elsőfokú figyelmeztetést adott ki a meteorológiai szolgálat. Öt megyében és Budapesten heves zivatarokra is készülni kell.

Az Országos Meteorológiai Szolgálat hétfő este az MTI-hez eljuttatott veszélyjelzése szerint a felhőszakadás miatt Baranya, Bács-Kiskun, Békés, Csongrád, Fejér, Győr-Moson-Sopron, Jász-Nagykun-Szolnok, Komárom-Esztergom, Nógrád, Somogy, Tolna, Veszprém, Zala és Pest megyére, valamint Budapestre adták ki a citromsárga, vagyis elsőfokú figyelmeztetést. Ezeken a területeken egy-egy zápor, zivatar során rövid idő alatt akár 25-30 milliméternél is több eső hullhat.

Baranya, Fejér, Komárom-Esztergom, Tolna és Pest megyében, továbbá a fővárosban olyan heves zivatarok alakulhatnak ki, amelyeket károkozó szél, illetve jégeső kísérhet. Emiatt ezekre a területekre szintén elsőfokú figyelmeztetést adtak ki.

Az előrejelzés szerint kedden a minimumhőmérséklet 13 és 18, a maximumhőmérséklet 27 és 32 Celsius-fok között alakul.

Címkék: eső, időjárás, zivatar

Ezek érdekelhetnek még

2026. Február 05. 11:10, csütörtök | Helyi

Nem oszlatta fel magát a közgyűlés

A győri városházán tartott közgyűlésen hiába követelte a jelen lévő tömeg a markánsan Fidesz–KDNP-többségű testület feloszlatását, erre végül nem került sor.

2026. Február 05. 08:21, csütörtök | Helyi

Házasság hete 2026 Győrben

Idén ismét megrendezik Győrben a Házasság hetét, amely idén „A hűség szabadsága” mottóval várja a párokat, házaspárokat és minden érdeklődőt.

2026. Február 05. 08:08, csütörtök | Helyi

Könyvet automatából már Adyvárosban is

Könyvkölcsönző automatával bővült az adyvárosi könyvsziget, a berendezés a Kuopio parknál, a „telekönyv-fülke” mellett kapott helyet.

2026. Február 05. 07:08, csütörtök | Helyi

Ingyenes tűzifa igényfelmérés Győrben

Győr Megyei Jogú Város Önkormányzata a rendkívüli téli időjárás miatt szükséges egyes intézkedésekről szóló 2/2026. (I. 14.) Korm. rendelet alapján