Hírek
2014. Április 03. 16:29, csütörtök |
Sport
Forrás: InfoVáros | Hajósi Miklós
Kérdések és válaszok, avagy gyorsulj ha tudsz! Tóth József
Interjú Tóth Józseffel az április 12-13-án megrendezésre kerülő, Szallerbeck Nemzetközi Évadnyitó Honda Találkozó + Drag Országos Bajnokság előtt.
Mit jelent számodra a Gyorsulás mint sport?
- A gyorsulás maga a kikapcsolódás amikor a gyári lóerő meg háromszorozva négyszerezve áll rendelkezésre az azért lelket mosolyogtató.. Ez egy kis szabadság a hétköznapok alól.
Milyen érzés tölt el közvetlen a rajtban?
- A rajt ott már nincs más, csak az autóm, és én nem számít mi van otthon vagy a munkahelyen. Ott az a pár másodperc igazi nagyon tömény élmény. Bár amit már ismerek de mindig szükségem van rá...
Hogy kezdődött ez a szenvedély, mesélj magadról.
- Ez a szenvedély szerintem születésem óta bennem volt. Az autók a szerelmeim! Sajnos elég későn adatott meg véletlenszerűen, hogy közelebb kerüljek ehhez mint szervezett sporthoz. Addig csak utcán betyárkodtam. Megvettem az első benzines turbós autómat (Mitsubishi Eclipse 2.0T fwd)
És megismerkedtemNovák Gáborral aki ilyeneket tuningolgatott. Pár beszélgetés után arra jutottunk hogy belevághatunk egy erős autó építésbe de azt csak awd be javasolja. És elkezdtük egy Eagle Talon 2.0 turbo awd épülgetett. Kijártam vele élvezetet sokat hozott eredményt még keveset.
Kellett pár év hogy a gyerekbetegségeket leküzdjük, és erős ütőképes autót építsünk.
Közben baráti viszony alakult ki Szabykkal is. Akinek nagyon sokat köszönhetünk úgy kuplung és még nagyon sok minden beszerzésében, ami kellett a lóerők átviteléhez.
Ami sikerült kb. 650 lóerő 2012 MNASZ éves 2. Hely 2013 éves MNASZ 1 hely street 8 kategóriában ami a legerősebb street kategória.
Emellett megvételre kerültKohári Zoltánex profi kategóriás Eagle Talonja. Amit sikerült életre kelteni 2014-ben szeretnénk komoly idő teljesíteni azzal is.
Mi lenne a három kívánságod a Dragracing.hu Gyorsulási versenyeivel kapcsolatban?
- A három kívánságom? Csak 1, hogy legyen minden hétvégén.
Mennyire figyeled a sporttársaid verseny közben és máskor?
- Természetesen a verseny az verseny, és nagyon jó nyerni de csak küzdelemben. Mivel elég szűk kör a versenyzőréteg, a rajtnál aki mellettem áll ellenfél de a 402 méter után megint jó barát. Figyeljük a fejlesztéseket mások autóin is ha baj van segítünk amiben tudunk. Fontos, hogy az ellenfeleim ott tudjanak állni a rajtál mellettem ebben minden segítséget megadunk egymásnak.
Zavar-e a rajtban, ha másik versenyző autója hangosabb?
- Engem nem zavar ha valakinek hangosabb az autója szeretem az erős motorok hangját.
Fel dob-e a sok néző látványa a pálya mellett?
- Igen jólesik ha sokan nézik a futamomat, bár csak visszafelé látom őket de akkor jól esik amikor elismerően integetnek.
Minden egyéb amit elakarsz mondani?
- Csak annyi örülök, hogy ennek a sportszakágnak a versenyzője lehetek. Köszönet a jól szervezett versenyekért, ahol kitudom engedni a felgyűlt feszkóimat.
Ezek érdekelhetnek még
2025. December 05. 07:37, péntek | Sport
Labdarúgó NB I - Nyert a Ferencváros Kisvárdán, ezzel az élre állt
A címvédő Ferencváros egygólos győzelmet aratott Kisvárdán a labdarúgó Fizz Liga 5. fordulójából elhalasztott és csütörtökön pótolt mérkőzésen, ezzel az élre állt a tabellán.
2025. December 04. 07:20, csütörtök | Sport
Női kézilabda-vb - Kulcsfontosságú két pontot gyűjtött a románok ellen a magyar válogatott
2025. December 04. 07:19, csütörtök | Sport
Felavatták Bozsik József egész alakos bronzszobrát
Ünnepélyes keretek között felavatták az Aranycsapat legendás labdarúgója, Bozsik József egész alakos bronzszobrát a Budapest Honvéd róla elnevezett stadionja előtt.
2025. December 04. 07:15, csütörtök | Sport
Rövidpályás úszó Eb - Szabó Szebasztián ezüstérmes 50 méter pillangón
Szabó Szebasztián ezüstérmet nyert szerdán 50 méteres pillangóúszásban a Lublinban zajló rövidpályás Európa-bajnokságon.
