Városlista
2026. június 8, hétfő - Medárd

Hírek

2016. Október 20. 18:00, csütörtök | Belföld
Forrás: mti

Kezdetben sok esőre, majd több napsütésre lehet számítani a hétvégén

Kezdetben sok esőre, majd több napsütésre lehet számítani a hétvégén

A hétvégén kezdetben sok esőre, majd egyre több napsütésre lehet számítani, a leghidegebb órákban fagypont alatti hőmérsékletre is készülni kell.

Október 23-án hajnalban mínusz 3 fok is lehet, de napközben többórás napsütés várható - derül ki az Országos Meteorológiai Szolgálat csütörtökön az MTI-hez eljuttatott országos, középtávú előrejelzéséből.

Pénteken általában borult, párás időre lehet számítani. Szinte országszerte ismétlődő jelleggel valószínű csapadék, de estétől a Dunántúl nyugati felén már eláll az eső. Késő estig összességében az ország területén jellemzően 25-30 milliméter körüli csapadékmennyiség hullhat. A Dunától keletre napközben élénk, több helyen erős lesz a szél is. A leghidegebb órákban 5-9 fok lehet, a nyugati határvidéken lehet ennél egy-két fokkal hidegebb. Napközben a Dunántúlon és az Északi-középhegység térségében 9-12, az Alföldön 12-17 fokig melegszik a levegő, délkeleten lesz a legmelegebb.

A nap folyamán várható sok eső miatt Borsod-Abaúj-Zemplén, Heves, Jász-Nagykun-Szolnok, Nógrád és Pest megyére, valamint a fővárosra elsőfokú figyelmeztetést is kiadott a meteorológiai szolgálat péntekre.

Szombaton nyugaton átmeneti ködfoltok képződhetnek. Reggeltől eső, zápor már csak keleten, északkeleten várható, majd kora délutánra ott is megszűnik a csapadék, és egyre többfelé várható napsütés. A legalacsonyabb hőmérséklet általában 4-9 fok között alakul, de a gyengén felhős, szélvédett nyugati területeken akár 0, plusz 1 fokig is lehűlhet a levegő. A legmagasabb hőmérséklet 11-15 fok között várható.

Vasárnap a reggeli párásság és foltokban előforduló köd délelőtt megszűnik. Legfeljebb elvétve alakulhat ki délután futó zápor, többórás napsütésre lehet számítani. Ugyanakkor többfelé megélénkül, a Dunántúl északi részén meg is erősödhet a szél. A minimum-hőmérséklet általában mínusz 1 és plusz 5 fok között alakul, de egyes fagyzugokban akár mínusz 3 fokig is lehűlhet a levegő. A nappali maximumok várhatóan 13-17 fok között alakulnak - olvasható az előrejelzésben.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Június 08. 14:00, hétfő | Belföld

Magyar Péter: a Tisza-kormány alatt nem lesznek illegális migránsok Magyarországon

A Tisza Párt kormánya alatt nem lesznek illegális migránsok Magyarországon és \"aki mást állít, az hazudik és becsapja a saját szavazóit is\" - közölte Magyar Péter miniszterelnök vasárnap a Facebook-oldalán.

2026. Június 08. 09:00, hétfő | Belföld

A miniszterelnök és az oktatási miniszter is köszöntötte a pedagógusokat

A pedagógusokat köszöntötte Magyar Péter miniszterelnök és Lannert Judit oktatási és gyermekügyi miniszter vasárnap.

2026. Június 08. 07:03, hétfő | Belföld

Szimpátiatüntetést tartottak a lemondásra felszólított közjogi méltóságok és állami intézményvezetők mellett Budapesten

Szimpátiatüntetést tartottak a Magyar Péter miniszterelnök által lemondásra felszólított közjogi méltóságok és állami intézményvezetők mellett vasárnap Budapesten, a Sándor-palotánál.

2026. Június 07. 16:00, vasárnap | Belföld

Munkaerőhiánytól tartanak a vendégmunkások alkalmazásának szigorítása kapcsán

A gazdaság növekedési kilátásainak romlásától tartanak szakmai szervezetek a vendégmunkások munkavállalási lehetőségeinek szigorítása miatt