Hírek
2010. Augusztus 06. 07:21, péntek |
Belföld
Forrás: HírTV
Kibót magyar almával köszöntötték
Szeptemberben zsiráfok érkezhetnek a veszprémi állatkertbe az épülő Afrika-házba. Az egyiket, Kibót a vadaspark munkatársai már meg is látogatták Lipcsében. Az uniós támogatással épülő Afrika-házat ősszel nyitják meg a nagyközöns
Az ütemtervnek megfelelően halad a veszprémi állatkert Afrika-házának építése, így a látogatók körében rendkívül népszerű zsiráfok tartására is lehetőség nyílik itt, először az állatkert 52 éves fennállása óta.
Szeptemberben a tervek szerint két-három zsiráf érkezhet az állatkertbe, a pontos számot még nem tudni. Csak az biztos, hogy az egyiket, Kibót Lipcséből hozzák majd Veszprémbe, speciális állatszállító kamionnal. A zsiráfot a vadaspark munkatársai a napokban látogatták meg otthonában, a lipcsei állatkertben.
Magyar almával köszöntötték Kibót, akit ajándékba kapnak Lipcséből a veszprémiek. A magyar szakemberek megállapították, hogy a 2 éves bika egészséges, rendkívül szép az alfajára jellemző mintázata és roppant barátságos is.
A 180 millió forintból uniós támogatással épülő Afrika-házat ősszel nyitják meg a nagyközönség előtt Veszprémben.
FH
Ezek érdekelhetnek még
2026. Április 29. 08:00, szerda | Belföld
Tarr Zoltánt és Tanács Zoltánt is miniszternek kérte fel Magyar Péter
2026. Április 29. 06:51, szerda | Belföld
Magyar Péter: bizottság vizsgálja majd az 1988 és 2000 közötti privatizációt
Bizottság vizsgálja majd az 1988 és 2000 közötti privatizációt - jelentette be a leendő kormányfő a Facebook-oldalán kedden.
2026. Április 28. 16:00, kedd | Belföld
Meghalt Sebő Ferenc előadóművész, zeneszerző, a táncházmozgalom egyik elindítója
Hétfőn kora reggel elhunyt Sebő Ferenc előadóművész, zeneszerző, a táncházmozgalom egyik elindítója - erősítette meg a művész halálhírét Perger László, a Sebő-együttes tagja az MTI-nek.
