Hírek
2026. Június 02. 07:09, kedd | Helyi
Kitüntetéseket adtak át a közgyűlésen
A győri közgyűlés csütörtöki ülésén ünnepélyes keretek között adták át a Szent György- és Szent Flórián-nap alkalmából odaítélt elismeréseket, valamint a „Városrész Szolgálatáért” díjakat.
Pintér Bence polgármester a város nevében mondott köszönetet a rendőrség és a tűzoltóság munkatársainak, illetve azoknak a civileknek és szakembereknek, akik munkájukkal hosszú ideje szolgálják Győr közösségét.
A Rendőrség Napja alkalmából elismerésben részesült:
- Tokosné Végh Angelika Éva rendőr főtörzsőrmester, az Igazgatásrendészeti Osztály segédelőadója,
- Ott Péter rendőr őrmester, a Közrendvédelmi Osztály járőrvezetője,
- Biró Bence rendőr őrmester, a Közrendvédelmi Osztály járőrvezetője,
- Karsay Péter címzetes rendőr főtörzszászlós, a Bűnügyi Osztály nyomozója,
- Somogyi Kristóf Miklós rendőr törzsőrmester, a Bűnügyi Osztály nyomozója.
A Szent Flórián-naphoz kapcsolódóan a Győri Hivatásos Tűzoltó-parancsnokság munkatársai közül kaptak elismerést:
- Dulicz Péter tűzoltó törzszászlós, különleges szerkezelő,
- Pirka Gergő tűzoltó törzsőrmester, szerparancsnok,
- Szabó Róbert Lázár tűzoltó őrmester, gépjárművezető,
- Varga Gyula tűzoltó főtörzsőrmester, különleges szerkezelő,
- Kiss Benedek tűzoltó őrmester, beosztott tűzoltó.
Pintér Bence polgármester, Kósa Roland alpolgármester és dr. Laczkovits-Takács Tímea frakcióvezető adták át az okleveleket.
A közgyűlésen átadták a 2026. évi „Városrész Szolgálatáért” díjakat is.
A „Belváros Szolgálatáért” díjat Bittera Gábor vehette át a Győri Ipartestület támogatásáért, a víziturizmus fejlesztéséért végzett munkájáért és aktív közösségi szerepvállalásáért.
(Fotó, forrás: gyor.hu)
Ezek érdekelhetnek még
2026. Június 06. 08:22, szombat | Helyi
Győri labdarúgó is díjazottak között
A bajnoki címvédő Ferencváros játékosai szerezték meg az év legjobbjainak járó mindhárom díjat a női labdarúgó NB A I-ben: a RangAdó díjátadón az idény legjobbjának járó elismerést Nagy Viktória vette át.
2026. Június 06. 08:04, szombat | Helyi
Bővítik a Pannonhalmi Szent Benedek Általános Iskolát
Csaknem 510 millió forint uniós támogatással újul meg a Pannonhalmi Szent Benedek Általános Iskola.
2026. Június 06. 07:06, szombat | Helyi
Megújult az Aranypart II., grillház is nyit
Sajtótájékoztatóval egybekötött szezonnyitón mutatták be az Aranypart II. idei fejlesztéseit.
2026. Június 05. 08:26, péntek | Helyi
Mikita Bencével erősítik a szakmai stábot
Eldőlt, hogy Kopornyik Zsolt vezetőedző munkáját Mikita Bence segíti júliustól Győrben, az ETO University Handball Teamnél. A fiatal tréner a NEKA-tól, Balatonboglárról teszi át székhelyét Győrbe.
