Városlista
2026. június 6, szombat - Norbert

Hírek

2026. Június 02. 07:09, kedd | Helyi

Kitüntetéseket adtak át a közgyűlésen

Kitüntetéseket adtak át a közgyűlésen

A győri közgyűlés csütörtöki ülésén ünnepélyes keretek között adták át a Szent György- és Szent Flórián-nap alkalmából odaítélt elismeréseket, valamint a „Városrész Szolgálatáért” díjakat.

Pintér Bence polgármester a város nevében mondott köszönetet a rendőrség és a tűzoltóság munkatársainak, illetve azoknak a civileknek és szakembereknek, akik munkájukkal hosszú ideje szolgálják Győr közösségét.

A Rendőrség Napja alkalmából elismerésben részesült:

  • Tokosné Végh Angelika Éva rendőr főtörzsőrmester, az Igazgatásrendészeti Osztály segédelőadója,
  • Ott Péter rendőr őrmester, a Közrendvédelmi Osztály járőrvezetője,
  • Biró Bence rendőr őrmester, a Közrendvédelmi Osztály járőrvezetője,
  • Karsay Péter címzetes rendőr főtörzszászlós, a Bűnügyi Osztály nyomozója,
  • Somogyi Kristóf Miklós rendőr törzsőrmester, a Bűnügyi Osztály nyomozója.

A Szent Flórián-naphoz kapcsolódóan a Győri Hivatásos Tűzoltó-parancsnokság munkatársai közül kaptak elismerést:

  • Dulicz Péter tűzoltó törzszászlós, különleges szerkezelő,
  • Pirka Gergő tűzoltó törzsőrmester, szerparancsnok,
  • Szabó Róbert Lázár tűzoltó őrmester, gépjárművezető,
  • Varga Gyula tűzoltó főtörzsőrmester, különleges szerkezelő,
  • Kiss Benedek tűzoltó őrmester, beosztott tűzoltó.

Pintér Bence polgármester, Kósa Roland alpolgármester és dr. Laczkovits-Takács Tímea frakcióvezető adták át az okleveleket.

A közgyűlésen átadták a 2026. évi „Városrész Szolgálatáért” díjakat is.

A „Belváros Szolgálatáért” díjat Bittera Gábor vehette át a Győri Ipartestület támogatásáért, a víziturizmus fejlesztéséért végzett munkájáért és aktív közösségi szerepvállalásáért.

(Fotó, forrás: gyor.hu)

Ezek érdekelhetnek még

2026. Június 06. 08:22, szombat | Helyi

Győri labdarúgó is díjazottak között

A bajnoki címvédő Ferencváros játékosai szerezték meg az év legjobbjainak járó mindhárom díjat a női labdarúgó NB A I-ben: a RangAdó díjátadón az idény legjobbjának járó elismerést Nagy Viktória vette át.

2026. Június 06. 08:04, szombat | Helyi

Bővítik a Pannonhalmi Szent Benedek Általános Iskolát

Csaknem 510 millió forint uniós támogatással újul meg a Pannonhalmi Szent Benedek Általános Iskola.

2026. Június 06. 07:06, szombat | Helyi

Megújult az Aranypart II., grillház is nyit

Sajtótájékoztatóval egybekötött szezonnyitón mutatták be az Aranypart II. idei fejlesztéseit.

2026. Június 05. 08:26, péntek | Helyi

Mikita Bencével erősítik a szakmai stábot

Eldőlt, hogy Kopornyik Zsolt vezetőedző munkáját Mikita Bence segíti júliustól Győrben, az ETO University Handball Teamnél. A fiatal tréner a NEKA-tól, Balatonboglárról teszi át székhelyét Győrbe.