Hírek
2019. Június 27. 22:00, csütörtök | Helyi
Körmenetre vitték a Szent László hermát
Kezdetét vette a Szent László Napok programsorozat. Magyarország harmadik legfontosabb ereklyéjét, a Szent László hermát, körmenetre vitték Győrben.
Zichy Ferenc püspök volt az, aki elrendelte, hogy minden évben, körmenetben vigyék végig a hermát a városon. Ez a szokás 1950 és 1989 között ugyan szünetelt, de azóta ismét megtörténik ünnepélyes keretek között.


Szerkesztette: Csobay Dániel
Fotók: Csobay Dániel fotográfus
Ezek érdekelhetnek még
2026. Május 05. 08:18, kedd | Helyi
Női kézilabda BL – A későbbi elődöntőt játssza a Győr
A címvédő Győri Audi ETO KC a későbbi elődöntőt játssza a francia Brest Bretagne csapatával június 6-án a női kézilabda Bajnokok Ligája budapesti négyes döntőjében.
2026. Május 05. 08:05, kedd | Helyi
Pintér Bence: „Nem lennék az ügylet mögött állók helyében”
Újabb fejleményről számolt be Pintér Bence polgármester a belvárosi Vaskakas Taverna és Schäffer-ház épületegyüttesének vitatott visszavásárlási ügyében.
2026. Május 05. 07:04, kedd | Helyi
Palántaszezon a győri piactereken
Megkezdődött a palántaszezon Győrben, így a vásárlók ismét bőséges kínálatból válogathatnak a város piacterein.
2026. Május 04. 08:25, hétfő | Helyi
Kifestették és kitakarították a gyalogos aluljárót
Apró lépésekkel, de legalább elindult a folyamat – írta Kósa Roland alpolgármester.
