2016. Április 28. 11:52, csütörtök | Helyi sport
Forrás: Győri Kosárlabda Club

Kosárinfó

Kosárinfó

A Győri Kosárlabda Club aktuális hírlevelében olvashatjuk a friss kosaras híreket és tájékoztatást kapunk a közelgő meccsek időpontjáról, programjáról.

Kedves kosárlabdabarátok!

A 21 pontos előny birtokában is jól kezdtünk, hamar elhúztunk 9-2-re. Ez a különbség a szakasz során állandósult. A második tíz percben sokáig nem változott a különbség, ám 29-39 után egy 11-0-t produkáltunk. A második félidőt 8-0-val nyitottuk, ezzel pedig végérvényesen lezártuk a mérkőzést, az előnyünk a hátralévő időben fokozatosan nőtt, s végül a hazai pályán elért 21 pontnál is nagyobb differencia alakult ki. Csapatunk 188-126-os összesítéssel jutott tovább a párharcból, így a 9-12. helyért folytathatja a továbbiakban. Május 8-án Győrben, május 14-én Bonyhádon lesz a mérkőzés.

Budapesti Honvéd-Agrofeed Széchenyi Egyetem Győri KC
60–101 (20–28, 10–22, 10–27, 20–24)

GYKC: Márkus 10, Ruják 8/6, Kovács S. 15/3, Gombás 10/3, Nárai 20/3. Cs.: Baruta 21/12, Nagy T. 4, Sziráki 4, Horváth Á. 4/3, Oláh 5/3, Káli, Bokor. Edző: Csaplár-Nagy Ervin.

Vezetőedzőnk, Csaplár-Nagy Ervin értékelése: – Gratulálok a csapatnak. Szuper kezdéssel megállítottuk a visszavágás tűzében égő Honvédot. Nárai extra játéka, Gombás nagyszerű védekezése, Ruják és Márkus irányítójátéka mellett nagy örömöt szerzett a fiatalok és a cserejátékosok teljesítménye. Dobásaink ostromolták a hazaiak gyűrűjét. Remélem, ezzel a játékkal folytatjuk a Bonyhád ellen is.

U11-es csapataink számára mozgalmas volt a hétvége.

Gárdonyis Darazsak–Győri KC Kenguruk 32–24
Győri KC Kenguruk–Lackneros Farkasok 61–31

Csontos Attila edző: – Biztató előjelekkel érkeztünk meg a bajnokság utolsó két mérkőzésére. Bár egy játékosunk reggelre belázasodott, így is 11 tettre kész játékos várta a soproni Gárdonyis Darazsak elleni meccset. Az első félidő jól is alakult, 11–11-es döntetlennel ért véget a második negyed, a soproni csapat csak a félidei büntetőkkel tudott ötpontos előnyre szert tenni. Aztán mi valamiért a padon maradtunk és sajnos – kevés kivételtől eltekintve – lassan, ritmustalanul és egy kicsit akaratszegényen játszottunk. Ezt nem is azért sajnálom, mert kikaptunk, hanem azért, mert tudásában, képzettségében tökéletesen hozzánk illő csapat volt az ellenfelünk, játszhattunk volna velük egy igazán jó meccset. Az év közben elvégzett munka eredményét mi sem mutatja jobban, hogy a szintén soproni Lackneros Farkasokkal néhány hónapja még ki-ki meccset játszottunk, most szombaton azonban kérdés sem volt a végeredményt illetően. Erre az összecsapásra a játékkedv és a lendület is visszatért, így sok szép megoldást láthattak a nézők. Köszönjük a szülők biztatását!

GYKC Hangyák–GYKC Lovagok 50–19 (12–4, 2+4–9+3, 20–0, 12–3)
Hangyák: Horváth A. 19, Várszegi B. 9, Lázár S. 8, Varga B. 7, Vaszari B. 4, Gombos B. 2, Kalmár K. 1.
GYKC Hangyák–GYKC Vizslák 47–59 (14–7, 10+4–13+4, 12–16, 7–19)
Hangyák: Lázár S. 14, Vaszari B. 10, Horváth A. 9, Várszegi B. 7, Varga B. 4, Bognár Gy. 2, Tóth B. 1.

Kertész Tamás edző: – Az utolsó fordulójához érkezett a Kenguru-kupa. Az első mérkőzésünket a GYKC Lovagok ellen vívtuk. Remek rajtot vettünk Lázár jól mozgatta az első ötöst, Horváth ponterejének köszönhetően 12–0-val nyitottunk, majd a Lovagok is megkezdték a pontgyártást, és 12–4-gyel vonultunk le a pályáról az első negyedet követően. A második negyed első kosarát remek összjátékot követően Várszegi szerzete, azonban azt egyikünk sem gondolta, hogy ebben a tíz percben nem sikerül további kosarakat szereznünk. Dobásaink rendre kimaradtak, a Lovagok pedig megkezdték a felzárkózást és a 20. percre egy pontra olvadt az előnyünk, 14–13-ról indultunk büntetőzni. Sikerült négy büntetőt érvényesíteni, így két pont előnnyel várhattuk a folytatást. A második félidőben a szezon legjobb játékát hoztuk, igazi csapatjátékot láthattunk és mindenki kivette a részét mind a védő-, mind a támadófeladatok megoldásából. A harmadik negyedben Varga támadójátéka javult, Lázár és Horváth pedig szállította a kosarakat, a védelmünk pedig összeállt, így 20–0-ra hoztuk ezt a játékrészt. A zárónegyedben sem engedtünk ki, a második ötös is kitett magáért és megtaláltuk a kellő dobótávolságot Várszegi vezérletével, így ezt a negyedet is 12–3-ra hoztuk, s nyertünk. A Vizslákkal küzdhettünk a döntőben, akiktől korábban közel harmincpontos vereséget szenvedtünk. A találkozó első kosarát ennek megfelelően a Vizslák szerezték, azonban sikerült lelkes játékkal fordítanunk, 8–2-re megléptünk Lázár és Horváth kosarainak köszönhetően, ezt az előnyt sikerült megőriznünk, s kis meglepetésre 14–7-re vezettünk. A második tíz perc is nagy küzdelmet hozott, felváltva estek a kosarak, és mindkét oldalon remek megmozdulásokat láthattunk. Sikerült megtartanunk az előnyünkből négy pontot a félidőre. A büntetőzés is döntetlennel zárult négy-négy pontot szerzett a két csapat. A találkozó továbbra is nyílt volt, a harmadik negyed elején sikerült egyenlítenie az ellenfélnek, de volt válaszunk, ismét nálunk volt az előny, azonban az utolsó két percben szétestünk fejben, ezt pedig megbüntették a Vizslák, négy kosarat szereztek hibáinkból, átvették a vezetést (38–40), azonban Lázár kosarának köszönhetően egyenlítettünk. Az utolsó tíz perc 40–40-ről indult, ezt a szakaszt egyértelműen uralta ellenfelünk, 10–2-vel nyitottak és ezt az előnyüket sikerült még növelniük, de úgy érezem, nem vallottunk szégyent és komoly ellenállásra késztettük a Vizslákat. Gratulálok a győztesnek és természetesen a Hangyáknak is. Jövőre folytatjuk!

Győri KC Mórás Vizslák–Szorgos Méhek 41–27 (10–6, 15–9, 3–6, 3–3, 10–3)
Vizslák: Borsa Balázs, László Bence, Osztrovszkij Márk 6, Bakonyi Zoltán 3, Varga Csongor 9, Benkő Gergő 8, Adamek László 6, Mészáros Botond 8, Székely Ferenc 1, Marosvölgyi Jenő.
Győri KC Mórás Vizslák–Győri Hangyák 59–47 (7–14, 13–10, 4–4, 16–12, 7–19)
Vizslák: Borsa Balázs 5, László Bence 1, Osztrovszkij Márk 9, Bakonyi Zoltán 3, Varga Csongor 19, Benkő Gergő 10, Adamek László 9, Mészáros Botond 3, Székely Ferenc, Marosvölgyi Jenő.

Bakó László edző: – Nagy izgalommal vártuk a mérkőzést, mert tudtuk, jól védekező, nevükhöz méltó „szorgos méhecskék” érkeztek hozzánk. Jól indultunk szerzett labdákból és ötszöges felállásokból remekül egy-egyeztünk. A lepattanó labdákat is mi szereztük meg. A harmadik negyedben kimaradtak a ziccerek és lendületbe jöttek a soproni lányok, de a negyedik részben felébredtünk és a győzelem mellé dicséretet is kaptunk az ötszöges játékunkért. A szünetben pótoltuk az elvesztett kalóriákat, majd rendeztük a sorokat, mert a következő csapat nagyon meglepett minket a harcosságával. Nagy csata folyt minden labdáért, szoros emberfogás jellemezte mindkét csapatot. A Hangyák vezettek, majd egyenlítettünk, sok szerepe volt ebben Borsa Balázsnak, majd a szünetben a büntetők is döntetlenre sikerültek – köszönet érte Tamásnak – és szoros volt egészen az utolsó negyedig. Ekkor Varga Csongor vezetésével nagy hajrát nyitottak „vizsláink” és eldöntötték a mérkőzést. Gratulálok minkét csapatnak, mert nagyszerű mérkőzést láthattak a szülők.

GYKC-Lovagok–GYKC-Hangyák 19–50 (4–12, 12–6, 0–20, 3–12)
GYKC-Lovagok–Szorgos Méhek: 21–53 (2–13, 11–18, 0–12, 6–10)

Szabadics Ádám: – A bajnokság utolsó fordulójában két erős ellenféllel játszottunk. Sajnos csapatunk létszáma nem érte el a tíz főt, ami elég kellemetlenül ért bennünket. Az első meccsen a nádorvárosi fiúkkal csaptunk össze, ahol gyengébb első negyed után a fiúk nagyon össze kapták magukat főleg védekezésben. Ellenfelünk kihasználta jelentős magasságbeli fölényét, amit néha a gyorsaságunkkal tudtunk kompenzálni. A második meccsen a soproni lányokkal játszottunk, akik szintén jóval erősebb fizikummal rendelkeztek, de velük is felvettük a versenyt. Ezen a meccsen már bőven mutatkoztak a fáradtság jelei, mind fizikálisan, mind mentálisan. Mindkét meccsen nagyot hajtottak a fiúk, csak dicséretet érdemelnek.

A Balogh Gyula városi emlékbajnokság is folytatódott a rájátszás meccseivel.

QPAC-Pannonhalma–IKC 47–39
SMR-Gyűrűk Urai–Kálvária Csütörtök 47–23.

A május 7-i forduló programja:

9 óra: Fémker GYKC’99–Kálvária Csütörtök (5–8. helyért)
10.15 óra: Széchenyi Old Stars–QPAC-Pannonhalma (1–4. helyért)
11.30 óra: Aktív SE–IKC (5–8. helyért)
12.45 óra: Tetra Basket–Gyűrűk Urai (1–4. helyért)
14 óra: 1. vesztese–3. vesztese (7. helyért)
15.15 óra: 1. győztese–3. győztese (5. helyért)
16.30 óra: 2. vesztese–4. vesztese (3. helyért)
17.45 óra: 2. győztese–4. győztese (döntő)

2024. Május 21. 12:18, kedd | Életmód

Filmrészletek kerültek elő az Egri csillagok első filmváltozatából

Az Egri csillagok első filmváltozatának több filmdarabkája került elő az egykori főszereplő hagyatékából, aki Vicuskát alakította az 1923-ban forgatott produkcióban.

2024. Május 21. 12:17, kedd | Belföld

Szijjártó Péter: nukleáris megállapodás jött létre Magyarország és Japán között

Nukleáris megállapodás jött létre Magyarország és Japán között, a két ország ennek alapján együtt fog működni egyebek mellett a kis teljesítményű és helyigényű atomreaktorok technológiai fejlesztésében is

2024. Május 21. 10:49, kedd | Sport

A közép-európai FIA F4 bajnokság nyitóhétvégéje az új hazai pályán a Balaton Park Circuit-en

A mezőny nagy része már a hét közepén megkezdte a munkát. A GRT az autót hibátlanul felkészítette pilótánk pedig körről-körre alkalmazkodott az autóhoz és a körülményekhez, így magabiztosan vághattunk neki a hétvégének.