Hírek
2019. Február 04. 10:06, hétfő | Belföld
Kovács Patrícia, applikáció és kiállítás a látássérültekért
A legújabb mesterséges intelligencia-applikáció, a Facing Emotions segítségével hívják fel a figyelmet a látássérültek mindennapi nehézségeire az érzelmek felismerésében.
A látható érzelmek fontosságára hívja fel a figyelmet a Facing Emotions applikáció.
A kampány célkitűzéseihez csatlakozott Kovács Patrícia színművész, a Suhanj! Alapítvány alapítója, illetve Agárdi Szilvia látássérült énekesnő, esélyegyenlőségi aktivista is.

A Huawei online szemléletformáló videókat oszt meg, a Láthatatlan Kiállítás pedig állandó programelemeként biztosítja a látogatók számára, hogy átélhessék, milyen a világ látható érzelmek nélkül.
A gyártó legújabb MI-támogatott alkalmazása, a Facing Emotions a Huawei Mate 20 Pro okostelefon segítségével képes felismerni az emberi arcon megjelenő hét alapérzelmet, majd ezeket hanggá alakítva továbbítani azokat.
A Láthatatlan Kiállítás látogatói a csúcskészülékek segítségével kipróbálhatják, milyen a látásuk helyett a telefon által kiadott hangok alapján azonosítani az érzelmeket beszélgetőpartnerük arcán.
Az alkalmazás az okostelefon mesterséges intelligencia-képességeinek köszönhetően pár másodperc alatt képes megállapítani, hogy a beszélgetőpartner arcán milyen érzelem tükröződik a hét legmarkánsabb emberi emóció (boldogság, szomorúság, meglepettség, düh, félelem, undor, megvetés) közül.
A Facing Emotions applikációját február elsejétől a Láthatatlan Kiállítás minden túráján kipróbálhatják a látogatók, a Mate 20 Pro készüléktulajdonosok pedig a Google Play áruházból is letölthetik az alkalmazást.
Forrás: veol.hu
Foto: YouTube - Kovács Patrícia és Agárdi Szilvia
Ezek érdekelhetnek még
2026. Március 21. 13:00, szombat | Belföld
NVI: országos informatikai próbák segítik a választás előkészítését
Valamennyi helyi választási iroda bevonásával országos informatikai és igazgatási próbákat tart a Nemzeti Választási Iroda (NVI) az áprilisi országgyűlési választás előkészítése érdekében - közölte az NVI a honlapján pénteken.
2026. Március 21. 11:00, szombat | Belföld
Szijjártó Péter: nem küldünk magyar katonákat a Közel-Keletre
Gulyás Gergely bizonytalan volt a kérdésben, Trump kérésére ő megfontolná a dolgot.
2026. Március 21. 10:00, szombat | Belföld
Orbán Viktor: újítsuk meg a háborúellenes szövetséget!
"Tanulni kell az elmúlt négy év tapasztalataiból arról, hogyan maradtunk ki a háborúból" - mondta Orbán.
