Hírek
2011. Augusztus 19. 07:25, péntek |
Belföld
Forrás: OrientPress
Közérdekű keresetet indíthatnak a devizahitelesek
Ha bizonyítható, hogy többek érdekei is sérültek, akkor mások mellet az ügyészség és a fogyasztóvédők is pert indíthatnak úgynevezett közérdekű keresettel.
Réti László, a Budapesti Ügyvédi Kamara elnöke a Kossuth Rádiónak elmondta, szerinte a devizahitelesek ügyében szóba kerülhet ez a megoldás.
Réti László kifejtette, hogy közérdekű keresetre úgynevezett fogyasztói szerződések esetében van lehetőség, ilyennek minősül a magánszemélyek bankkal kötött megállapodása.
Hozzátette: nem kizárt, hogy devizahitelesek indítsanak pert, ha konkrét ügyben érintett felperesek összefognak és együtt kezdeményezik azt. "Az én javaslatom az volt, hogy az adósok ne ezt tegyék, illetve ne kelljen ezt tenniük, hanem az erre jogosított szervek, aki lehet ügyész, miniszter vagy fogyasztói érdekek képviseletét ellátó szervezet előzze meg ezeket a tömeges, egyéni perléseket." - tette hozzá.
OrientPress Hírügynökség
Ezek érdekelhetnek még
2026. Március 21. 13:00, szombat | Belföld
NVI: országos informatikai próbák segítik a választás előkészítését
Valamennyi helyi választási iroda bevonásával országos informatikai és igazgatási próbákat tart a Nemzeti Választási Iroda (NVI) az áprilisi országgyűlési választás előkészítése érdekében - közölte az NVI a honlapján pénteken.
2026. Március 21. 11:00, szombat | Belföld
Szijjártó Péter: nem küldünk magyar katonákat a Közel-Keletre
Gulyás Gergely bizonytalan volt a kérdésben, Trump kérésére ő megfontolná a dolgot.
2026. Március 21. 10:00, szombat | Belföld
Orbán Viktor: újítsuk meg a háborúellenes szövetséget!
"Tanulni kell az elmúlt négy év tapasztalataiból arról, hogyan maradtunk ki a háborúból" - mondta Orbán.
