Hírek
2010. Július 18. 14:17, vasárnap |
Belföld
Forrás: Független Hírügynökség
Látványos Cirkusz- és Utcaszínházi Fesztivál Pécsett
Ezreket vonz a pécsi terekre az első magyar Cirkusz- és Utcaszínházi Fesztivál. Európa magyarországi Kulturális Fővárosában csaknem három hétig artisták, zsonglőrök és utcaszínházi színészek teszik élővé a köztereket. Összesen t
Emberekkel teli fémgömb lóg egy daruról a pécsi Széchenyi tér fölött 40 méter magasan. A spanyol és argentin artisták lendületes és látványos produkcióját több ezren nézték péntek este.
„Különleges is volt, és veszélyes is. Én biztosan nem lógnék ott fönt" - mondta Balogh Ferenc.
„Fenomenális volt minden. Nagyon szép volt. Örülök, hogy eljöttünk" - mondta Szabó Julianna.
Pécsett júliusban tartják az első hazai Cirkusz- és Utcaszínházi Fesztivált, az Európa Kulturális Fővárosa program keretében. A fesztiválon több száz látványos produkciót nézhet meg a közönség.
„Azt gondoltuk, hogy egy ilyen típusú rendezvényt, hogyha kihozunk az utcára Pécsen, akkor az tényleg nyilvánvalóvá teszi ezt a hatalmas vállalkozást, amit az EKF jelent. Tényleg lépten-nyomon előadásokkal találkozhatnak az emberek, ami abszolút közel viszi hozzájuk azt az élményt, hogy itt valami különleges történik" - mondta Borsa Kata szervező.
A hagyományos cirkuszi mutatványokat egy-egy színházi előadás keretei között mutatják be, így azok is megismerhetik például az artisták művészetét, akik magát a cirkuszt nem kedvelik.
A zsonglőr-eszközöket bárki kipróbálhatja a fesztiválon, ahol több külföldi cirkusziskola végzőseinek vizsgaelőadását és az első magyar élőszobor-bajnokság versenyzőit is láthatják.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Április 27. 13:00, hétfő | Belföld
Kósa Lajos nem veszi át parlamenti mandátumát
Kósa Lajos, a Fidesz alelnöke nem veszi át az országos listán szerzett parlamenti mandátumát és nem indul pártja tisztújító kongresszusán sem. Ezt a politikus vasárnap tette közzé a Facebook-oldalán.
2026. Április 27. 11:00, hétfő | Belföld
Az eddiginél korábban lép életbe a MÁV csoport előszezoni menetrendje
A MÁV-csoport előszezoni menetrendje az idén minden eddiginél korábban, már május 1-jétől életbe lép - közölte a közlekedési vállalat vasárnap az MTI-vel.
2026. Április 27. 10:00, hétfő | Belföld
Jogszabály-módosítást kezdeményez az Országgyűlésnél a győri önkormányzat több káros anyag határértékének előírásában
Felterjesztési jogával élve jogszabály-módosításra sarkallja az Országgyűlést több ipari eredetű, egészségre káros anyag levegőterheltségi és felszín alatti vízi határértékének előírásában a győri közgyűlés
2026. Április 27. 09:00, hétfő | Belföld
Kapitány István: Magyarország gazdaságát a Tisza-kormány tudásra, kreativitásra, versenyképes ötletekre építi
Magyarország gazdaságát a Tisza-kormány tudásra, kreativitásra, az életképes és versenyképes ötletekre építi, mert ebben rejlik a hosszú távú és fenntartható siker titka
