Hírek
2010. Március 02. 13:42, kedd |
Belföld
Forrás: HírTV
Lejtmenet az autópiacon
Az év első két hónapjában csaknem 60 százalékkal kevesebb új kocsit helyeztek forgalomba Magyarországon, mint egy évvel korábban - mondta a Világgazdaságnak Erdélyi Péter, a Magyar Gépjárműimportőrök Egyesületének társelnöke.
Hasonló mértékű az eladáscsökkenés a kishaszonjárművek piacán is. Valamivel jobb a helyzet viszont a nagyhaszonjárműveknél, ott ötödével esett vissza a forgalom. Erdélyi Péter szerint az autópiac áprilistól kezd majd élénkülni, amit az jelez, hogy a szalonokban egyre több az érdeklődő.
A hitelezési helyzet azonban továbbra sem tűnik biztatónak a szakember szerint. Az új, szigorúbb szabályozás visszafoghatja a vásárlási kedvet és külföldre terelheti a valutában kereső, jó adósnak számító ügyfeleket - olvasható a Világgazdaságban.
(forrás: FH)
Ezek érdekelhetnek még
2026. Február 07. 16:00, szombat | Belföld
Hegyi Zsolt: minden eddiginél nagyobb lépés történt a MÁV-flotta megújítása felé
Plusz 50 ezer vasúti ülőhely: mintegy 100 távolsági és elővárosi motorvonat, csaknem 90 új InterCity-kocsi
