Hírek
2020. Március 13. 14:12, péntek | Belföld
Lelassult a paksi atomerőmű üzemelése
Egy villamos berendezés meghibásodása miatt védelmi működés lépett fel, ezért csökkentett teljesítménnyel üzemel a paksi atomerőmű 3. blokkja – közölte honlapján az atomerőmű.
Az esemény pénteken 9 óra 20 perckor történt, a blokk teljesítményét 240 megawattal csökkentették.
A szakemberek dolgoznak a probléma megoldásán, az eseménynek nukleáris biztonságra gyakorolt hatása nincs – írták.
Az Országos Atomenergia Hivatal (OAH) honlapján azt közölte, hogy a hibás berendezést megjavították, és a blokk felterhelése jelenleg folyamatban van.
Az erőmű 2. blokkjának teljesítményét egy generátor meghibásodása miatt március 5-én 240 megawattal csökkentették, az OAH honlapján közzétett adatok szerint jelenleg 256 megawattos teljesítménnyel üzemel.
Forrás: hirado.hu
Ezek érdekelhetnek még
2026. Március 21. 13:00, szombat | Belföld
NVI: országos informatikai próbák segítik a választás előkészítését
Valamennyi helyi választási iroda bevonásával országos informatikai és igazgatási próbákat tart a Nemzeti Választási Iroda (NVI) az áprilisi országgyűlési választás előkészítése érdekében - közölte az NVI a honlapján pénteken.
2026. Március 21. 11:00, szombat | Belföld
Szijjártó Péter: nem küldünk magyar katonákat a Közel-Keletre
Gulyás Gergely bizonytalan volt a kérdésben, Trump kérésére ő megfontolná a dolgot.
2026. Március 21. 10:00, szombat | Belföld
Orbán Viktor: újítsuk meg a háborúellenes szövetséget!
"Tanulni kell az elmúlt négy év tapasztalataiból arról, hogyan maradtunk ki a háborúból" - mondta Orbán.
