Hírek
2018. Augusztus 27. 07:52, hétfő | Külföld
Lövöldözés volt egy floridai szórakoztató központban - sok halott
A helyi rendőrség szerint több embert megöltek a floridai Jacksonvillben egy szórakozóközpontban helyi idő szerint vasárnap délután – írja a BBC.
A lövöldöző azután nyitott tüzet a helyi videojáték-versenyen, hogy kikapott az egyik meccsen. A rendőrség szerint a férfi öngyilkos lett.
A Jacksonville városában történt lövöldözésben hárman meghaltak, tizenegyen pedig megsérültek – tudta meg a Miami Herald. Más források szerint az egyik sérült állapota válságos.
Mike Williams a város seriffje azt nyilatkozta, hogy bár korábban nem tudták biztosra mondani, hogy hány elkövető volt, azóta a SWAT emberei módszeresen átkutatták az épületet és kizárták, hogy lett volna másik tettes is. Azt is elmondta, hogy a fegyveres, egy fehér férfi, halott, de arról nem beszélt, hogy vele együtt van-e négy halálos áldozat.
A központban éppen egy új NFL-játék versenye zajlott, amit élőben közvetítették az interneten is.
Szemtanúk arról számoltak be, hogy a lövöldöző szintén egy játékos volt, aki elvesztett egy meccset. Ekkor tüzet nyitott, majd magával is végzett.
Randy Wyse tűzoltóparancsnok azt mesélte a News4Jaxnek, hogy a környéken voltak egy képzés miatt, és még mielőtt megkapták volna a segélyhívást, több áldozat is odafutott hozzájuk segítséget kérni.
Jacksonville belvárosában található Landing szórakoztató központ egyben egy bevásárlóközpont is. A lövöldözés alatt nagyon sokan lehettek az épületben.
Forrás: origo.hu
Kép: twitter.com
Ezek érdekelhetnek még
2026. Május 04. 16:00, hétfő | Külföld
Több mint kétszáz embert ítéltek el hazaárulás címén tavaly Oroszországban
Tavaly 219 embert ítéltek el az orosz bíróságok hazaárulás címén - közölte vasárnap a TASZSZ orosz állami hírügynökség az orosz legfelsőbb bíróság adataira hivatkozva.
2026. Május 02. 14:00, szombat | Külföld
Londoni elemzők: középtávon csökkenti az olajárakat az Egyesült Arab Emírségek kilépése az OPEC-ből
Londoni iparági elemzők szerint középtávon csökkenti a világpiaci olajárakat az Egyesült Arab Emírségek kilépése a Kőolajexportáló Országok Szervezetéből (OPEC) és a bővebb OPEC+ szerveződésből.
2026. Május 02. 10:00, szombat | Külföld
Iráni konfliktus - Donald Trump megszűntnek nyilvánította az Iránnal folytatott fegyveres harcot
Donald Trump megszűntnek nyilvánította az Iránnal folytatott \"fegyveres harcot\" pénteken a Kongresszusnak küldött levelében.
