Városlista
2026. május 6, szerda - Ivett

Hírek

2018. Október 13. 10:21, szombat | Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay

Ma van a Magyar fürdőkultúra napja

Ma van a Magyar fürdőkultúra napja

A Magyar fürdőkultúra napját minden év októberének második szombatján rendezik meg; az idei programokat Budapesten a 100 éves Gellért fürdőben tartják,

ahol kulturális rendezvényekkel és szinkronúszó bemutatókkal várják a látogatókat - hívta fel a figyelmet a Budapest Gyógyfürdői és Hévizei (BGYH) Zrt. és a Magyar Fürdőszövetség.

A tájékoztatás szerint a nap célja a több ezer éves fürdőkultúra magyarországi gyökereinek és értékeinek megismertetése, a hagyományok fenntartása, fiatal generációk ismereteinek bővítése, és az idősebbek figyelmének felhívása a hazai gyógyfürdőkre és az igénybe vehető gyógykúrákra.

A BGYH közölte: az érdeklődők ezen a napok vezetett séták keretében megismerkedhetnek a fürdők történetével, építészetével és természetesen a fürdőzési szokásokkal. A látogatásokon a részvétel ingyenes, de előzetes regisztrációhoz kötött, részletes információk a gellertfurdo.hu oldalon olvashatóak.

A létesítményekben országszerte belépőjegy-kedvezményekkel, változatos, ingyenes programokkal, meghosszabbított nyitva tartással várják a látogatókat. A programok részletes listája a fürdők honlapján található.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Május 05. 14:00, kedd | Belföld

A közlekedésfejlesztésre fordítható uniós források hazahozataláról tárgyal Brüsszelben Vitézy Dávid

A közlekedés- és infrastruktúrafejlesztésre fordítható európai uniós források minél gyorsabb hazahozataláról és felhasználásáról kezd tárgyalást a közlekedési és beruházási miniszteri poszt várományosa Brüsszelben

2026. Május 05. 11:00, kedd | Belföld

Magyar Péter: szabad tudomány nélkül nincs szabad ország

2026. Május 05. 09:00, kedd | Belföld

Radnai Márk: Balásy Gyula próbálja felmenteni magát, de semmi sem lesz elfelejtve

Balásy Gyula a NER multimilliárdosa elcsukló hangon próbálja felmenteni magát