Hírek
2012. November 01. 18:45, csütörtök |
Helyi
Forrás: Pozsgai Kitti/MTI
Magyarországon lopott, Szlovákiában állították meg a bolgár elkövetőt
Ma délelőtt 200 ezer forintot lopott egy bolgár férfi a mosonmagyaróvári termálfürdőben, majd autóval elhajtott. A magyar rendőrök Szlovákiában is üldözték.
Kálmán Gabriella, aGyőr-Moson-Sopron Megyei Rendőr-főkapitányság sajtóreferenseközölte: az elkövető személyleírása mellett a gépjármű rendszáma is a nyomozóhatóság rendelkezésére állt. A rendőrség ellenőrzési pontokat állított fel, s intézkedett a jármű körözéséről. Ennek eredményeként a hegyeshalmi körzeti megbízott az M15 autóúton felismerte a keresett gépkocsit. A járőr a Rajka irányába haladó jármű üldözésébe kezdett, miközben kollégái segítségét kérte. A mosonmagyaróvári határrendészek is bekapcsolódtak a 200 kilométer óránkénti sebességgel száguldó jármű üldözésébe. A gyanúsított a rajkai átkelőnél nem állt meg, a rendőri karjelzést figyelmen kívül hagyva nagy sebességgel továbbhajtott.
A szlovákokkal közös akció eredményeként a határlépést követően nem sokkal azonban a szlovák rendőrök feltartóztatták a gyanúsítottat.A 46 éves bolgár férfi menekülés közben próbált megszabadulni a lopott pénztől, azonban az autójából kiszórt bankókat a rendőrök megtalálták. Vele szemben az eljárást a szlovák hatóságok folytatják - mondta el a sajtóreferens.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Február 01. 08:19, vasárnap | Helyi
A Mága-koncertből adomány jutott a Petznek
A győri Audi Arénában adott koncertet Mága Zoltán Liszt Ferenc-díjas hegedűművész,
2026. Február 01. 08:12, vasárnap | Helyi
Az Audi felgyorsítja a mesterséges intelligencia használatát a gyártásban
A vállalat most először irányítja nagymértékben a gyártóüzemeket egy központi felhőn keresztül, asztali számítógépek helyett.
2026. Február 01. 07:09, vasárnap | Helyi
Háromszoros elismerés
A Győri Nemzeti Színház igazgatója, Bakos-Kiss Gábor a Magyar Kultúra Napja alkalmából átvett elismeréseket jelentette be a Facebook oldalán: „Háromszoros megtiszteltetés és öröm ért ma bennünket” – fogalmazott.
2026. Január 31. 08:25, szombat | Helyi
A Mezőörs nyerte az Alcufer-kupát
A hétvégén, immáron 22. alkalommal rendezték meg Győrben a hagyományos Alcufer Kupa teremtornát, amely 19. éve egyben Horváth Ferenc emléke előtt is tiszteleg.
