Városlista
2026. március 21, szombat - Benedek, Bence, Miklós

Hírek

2012. Október 19. 06:00, péntek | Helyi
Forrás: Pozsgai Kitti/Petz Aladár Megyei Oktató Kórház

Már használható az új összekötő folyosó a győri kórházban

Már használható az új összekötő folyosó a győri kórházban

A Petz Aladár Megyei Oktató Kórház tájékoztatja a betegeket és az intézménybe látogatókat, hogy elkészült és már használható az intézmény új épületrészében az I. emeleti új összekötő folyosó.

Mint ismeretes, a megyei kórházban, uniós támogatással 11,3 milliárd forintos, úgynevezett „póluskórház” beruházás zajlik. Ennek keretében 2011 júniusában elbontották az egykori „C” épület jelentős részét és az egyes épületrészeket összekötő folyosókat, az intézményen belüli közlekedés biztosítása érdekében pedig a földszinten ideiglenes folyosó készült. Az elmúlt 15 hónapban ezt használhatták a betegek.

A most átadott új folyosó már a végleges közlekedési útvonalat biztosítja „B” és a „D” épületrészek között, ám a következő két hétben még a földszinti ideiglenes folyosók is rendelkezésre állnak, hogy mindenki megszokhassa az új rendet.

A kórház ezúton is köszöni azt a türelmet és megértést, melyet az ideiglenes folyosó használata miatt a betegek tanúsítottak. Bíznak abban, hogy az új összekötő folyosó legalább annyira elnyeri majd a betegek tetszését, és megkönnyíti kórházi tartózkodásukat, illetveintézményen belüli közlekedésüket, mint a későbbiekben átadásra kerülő új, korszerű épületszárny egésze, illetve a projekt keretében eddig már elkészült és használatba is vett részek.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Március 21. 08:22, szombat | Helyi

Magyar labdarúgó-válogatott – három győri is a keretben

Vitális Milán, Schön Szabolcs és Csinger Márk is bekerült a magyar labdarúgó-válogatott idei első keretébe.

2026. Március 21. 08:04, szombat | Helyi

Tatán épít új kenyérgyárat a Ceres

Új kenyérgyár alapkövét tették le Tatán. A győri székhelyű Ceres Zrt. Kelet-Közép-Európa legnagyobb kapacitású sütőüzemét építi meg csaknem 25 milliárd forintos beruházással.

2026. Március 21. 07:07, szombat | Helyi

Szemeszterenként 150 milliót fordítanak a kiválóság ösztönzésére

A hallgatói kiválóság és a versenyképes tudás elismerésére indít ösztöndíjfejlesztési programot márciustól a Széchenyi István Egyetem. Szemeszterenként 150 millió forint plusztámogatás jut az intézmény saját forrásából.

2026. Március 20. 08:25, péntek | Helyi

Elkészültek az eSZJA tervezetek

Már elérhetők a személyi jövedelemadó-bevallási tervezetek az eSZJA felületén.