Hírek
2015. Szeptember 14. 10:44, hétfő | Helyi
Maratoni kajak-kenu vb - A legek világbajnoksága volt
A vasárnap befejeződött győri világbajnokságon minden idők legjobb maratoni szereplését nyújtotta a magyar kajak-kenu válogatott, és a szervezés is aranyérmet érdemelt.
Hazai részről a felnőtt versenyzők 5 arany- és 3 ezüstérmet nyertek, az ifjúságiak és U23-asok sikereivel kiegészítve pedig 12 arany-, 10 ezüst- és 5 bronzérem a mérleg.
"Szombaton talán kicsit szomorúak voltunk azért, mert Csay Renáta, és ezt most idézőjelben mondom, csak a második helyet szerezte meg az egyéni versenyben. De valójában szenzációs volt minden versenyzőnk számára ez a hétvége - idézte a magyar szövetség hírlevele Weisz Róbertet, a felnőtt szakág edzőjét. - Kezdve kenus lányaink, Lakatos Zsanett és Takács Kincső szereplésével, folytatva Kövér Mártonnal, aki pályafutása során először duplázni tudott, egyéniben és Dóczé Ádámmal párosban is nyert. Csay Renáta Bara Alexandrával ismét nagy fölénnyel nyerte meg a női párost, és Boros Adrián az egyéni ezüstérme után Solti Lászlóval tett csodát párosban azzal, hogy legyőzték a dél-afrikai duót. Titkon én a dobogóra vártam őket, de minden elképzelésünket felülmúlták ezzel az eredménnyel."
Weisz Róbert hozzátette: a győri verseny minden idők legjobb világbajnoksága volt, és nem csak az eredmények tekintetében."A szervezés, a televíziós közvetítés is magas színvonalú volt, és a közönségről is csak szuperlatívuszokban lehet beszélni" - fogalmazott.
"Az utánpótlás korosztály is minden idők legjobb szereplését nyújtotta, hiszen minden számban érmet szereztek versenyzőink. - mondta Hüttner Csaba, az utánpótlás csapat vezetőedzője. - Valójában nem akarok senkit sem kiemelni, hiszen szívem szerint minden versenyzőnket egyenként kiemelném, mert mindenki a maximumot nyújtotta a három nap során. Volt, aki ájulásig versenyzett, volt, aki nagyon nagy fölénnyel nyerte meg a versenyszámát, tényleg olyan teljesítményeket hoztak ki magukból a fiatalok, ami példaértékű mindenki számára."
Hüttner hangsúlyozta azt is, hogy a sikereket ráadásul mostoha körülmények között érték el: "Ilyen vízen nem nagyon versenyeztek még, de az edzőtáborban kezdték megszokni a helyzetet, és tökéletesen felkészültek erre a versenyre. A közönség pedig egyenesen fantasztikus volt, nélkülük nem élhettünk volna át ilyen csodálatos hétvégét".
MTI Fotó: Kovács Tamás
Ezek érdekelhetnek még
2026. Március 09. 12:00, hétfő | Helyi
Magyar Péter nevét emlegetve tagadta az orosz nagykövetség, hogy a Kreml különleges egysége befolyásolni akarná a magyar választásokat
2026. Március 09. 08:29, hétfő | Helyi
Mondja el véleményét Győr tervezett aktív turisztikai fejlesztéséről!
Győr Megyei Jogú Város Önkormányzata kérdőíves felmérést indított egy tervezett aktív turisztikai fejlesztéssel kapcsolatban.
2026. Március 09. 08:07, hétfő | Helyi
A Széchenyi téren ünnepel idén Győr: egész napos programok március 15-én
Győr idén is méltó módon emlékezik meg az 1848–49-es forradalom és szabadságharc évfordulójáról.
2026. Március 09. 07:05, hétfő | Helyi
Takarítják a parti sétálóutakat áradás után
Az elmúlt időszak áradásai következtében jelentős mennyiségű iszap rakódott le a győri folyók mellett futó sétálóutakon, melynek eltakarítása jelenleg is munkát ad a Győr-Szol Zrt. dolgozóinak.
