Hírek
2019. Május 03. 07:18, péntek |
Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay
Megfelel a magyar ivóvíz az európai uniós előírásoknak
A Magyar Víziközmű Szövetség (Mavíz) szerint a Magyarországon szolgáltatott ivóvíz kiválóan megfelel az európai uniós előírásoknak és jogszabályoknak.
Nagy Edit, a szövetség főtitkára csütörtöki, MTI-hez eljuttatott közleményével a Világgazdaság azon hírére reagált, amely szerint a Nemzeti Népegészségügyi Központ (NNK) a beérkezett 2700 vízminta csaknem ötödében talált az ólomtartalommal kapcsolatos eltérést.
A főtitkár közleményében kiemelte, a csapvíz Magyarországon az egyik legszigorúbban ellenőrzött élelmiszer, ugyanakkor azt is megjegyezte, hogy az 1945 előtt épített épületeket, lakóházakat és közintézményeket érintheti az NNK által jelzett probléma, de az ólomtartalom "kifolyatás" hatására határérték alá csökkenhet.
Megemlítette azt is, hogy a víziközmű-szolgáltatók a vízmérőig felelősek a szolgáltatott ivóvíz minőségéért, a belső hálózatot a fogyasztó köteles karbantartani és gondozni.
A szervezet felhívta a figyelmet arra is, hogy a lapban jelzett probléma nem általános, hanem lokális, néhány ezer embert érinthet közvetlenül.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Augusztus 04. 13:00, kedd | Belföld
Szeptember elején indul az Ide Buda! 1686 emlékév
A Budavári Önkormányzat Ide Buda! 1686 elnevezéssel indít emlékévet Buda visszafoglalásának 340. évfordulója alkalmából.
2026. Augusztus 04. 10:00, kedd | Belföld
Vitézy Dávid: Hamarosan kezdődik a zalaszentiváni deltavágány építése
A zalaszentiváni deltavágány és az új megálló kivitelezésével elkezdődik a közvetlen vasúti kapcsolat építése Szombathely és Zalaegerszeg között - közölte közösségi oldalán hétfőn Vitézy Dávid.
2026. Augusztus 04. 07:47, kedd | Belföld
BKK: fejlesztések kezdődnek a Nagykörút teljes megújulásáig
2026. Augusztus 04. 07:00, kedd | Belföld
Új műsorvezetőkkel és főszerkesztővel indul az M1 Híradó augusztus második felében
Új műsorvezetőkkel és főszerkesztővel indul az M1 Híradó augusztus második felében - közölte a Duna Médiaszolgáltató Zrt. Sajtó és Marketing Irodája hétfőn az MTI-vel.
