Városlista
2026. április 23, csütörtök - Béla

Hírek

2019. Október 01. 10:08, kedd | Belföld

Megjelent a sertéspestis egy budakeszi vadasparkban

Megjelent a sertéspestis egy budakeszi vadasparkban

Budakeszin elkezdték kiirtani a vaddisznókat, mert több száz, sertéspestissel fertőzött állatot találtak egy vadaskertben. Emberi közvetítéssel juthatott az országba a betegség.

Bognár Lajos országos főállatorvos az M1-nek adott interjúját az esetről. Itt arról beszélt, hogy

Az elhullott állatok mind sertéspestissel fertőzöttek, ezért Budakeszin elkezdték kiirtani a vaddisznókat.

Bognár Lajos az eset kapcsán elmondta, biztos, hogy emberi közvetítéssel jutott be a sertéspestis a budakeszi vadaskertbe, hiszen a környezetben még nincs jelen, tehát a betegség természetes terjedése kizárható.

A szakemberek most azt szeretnék elérni, hogy a vírus ne jusson ki a kertből, ezért azon kívül is keresik a tetemeket, és minden, a környéken kilőtt vaddisznót megvizsgálnak.

Szólt arról is, a kisgazdálkodóknak ingyen biztosítanak fertőtlenítőszert.

A Budakeszi Erdészet elkerített vadászterülete egyébként nem azonos a Budakeszi Vadasparkkal.

Forrás: origo.hu

Ezek érdekelhetnek még

2026. Április 23. 14:00, csütörtök | Belföld

MVM: április 30-ig kérhetik az ügyfelek a villamosenergia-fogyasztásukra a rezsistop kedvezményt

Április 30-ig nyilatkozhatnak azok az ügyfeleknek, akik villamosenergia-fogyasztásukra kérik érvényesíteni a rezsistop kedvezményt - közölte az MVM szerdán az MTI-vel.

2026. Április 23. 11:00, csütörtök | Belföld

Kapitány István: kilenc százalék lesz a minimálbér után fizetendő személyi jövedelemadó

Kilenc százalék lesz a minimálbér után fizetendő személyi jövedelemadó - közölte a leendő gazdasági és energetikai miniszter szerdán a Facebookon.

2026. Április 23. 09:00, csütörtök | Belföld

Lőrincz Viktória és Ruff Bálint is szerepet kap az új kormányban

2026. Április 23. 06:47, csütörtök | Belföld

Mol: megérkeztek Ukrajnába a Barátság vezetéken az újraindulás utáni első kőolajszállítmányok

Megérkeztek Ukrajnába a Barátság vezetéken az újraindulás utáni első kőolajszállítmányok - közölte a Mol szerdán a Budapesti Értéktőzsde honlapján.