Városlista
2025. december 5, péntek - Vilma

Hírek

2016. Július 19. 09:25, kedd | Helyi
Forrás: MTI-V, fotó: Nagy Márton

Megjelentek a Cseh Tamás Program jövő évadára szóló első pályázatok

Megjelentek a Cseh Tamás Program jövő évadára szóló első pályázatok

Ősszel indul az NKA Cseh Tamás Program harmadik évada, amelyben a Nemzeti Kulturális Alap 625 millió forinttal támogatja a hazai könnyűzenét.

Már megjelentek az első pályázatok a karrierjük elején álló és külföldi turnéra készülő zenekaroknak, valamint fővároson kívüli és határon túli kluboknak - közölte a programiroda hétfőn az MTI-vel.

Az induló zenekari alprogram felhívása pályakezdő előadóknak szól, akik az elnyert támogatást hang- és képfelvétel elkészítésére, turnék és fellépések, valamint ezek kommunikációjának megvalósítására fordíthatják. Emellett jelentkezhetnek azok az együttesek, amelyek külföldi koncertsorozatuk megvalósítására kérhetik a támogatást. A sikeres pályázókat szakmai zsűri bevonásával, élő meghallgatások után választja ki a kollégium. Az induló tehetségek és a külföldi turnéra készülők számára a leadási határidő augusztus 1. éjfél.
A klubtámogató alprogram keretében kiírt pályázatok a könnyűzenei produkciók befogadására alkalmas fővároson kívüli, valamint Magyarországgal szomszédos országok magyarlakta területein működő könnyűzenei kluboknak szólnak. A sikeres pályázók az elnyert összeget magyar együttesek és előadók fellépésének támogatására fordíthatják. Ennek leadási határideje augusztus 31. éjfél.
A jelentkezések elbírálására várhatóan 2016 őszén kerül sor, a részletes kiírások a Cseh Tamás Program és az NKA oldalán tekinthetők meg.

Ezek érdekelhetnek még

2025. December 05. 08:19, péntek | Helyi

UNI Győri Úszó SE: kiváló eredmények a CECJM 2025 válogatott viadalon

„A CECJM 2025 válogatott versenyen egyesületünket nagy megtiszteltetés érte: két úszónk, Zámbó Anna Villő és Bergendi Gellért is bekerült a magyar válogatottba.

2025. December 05. 08:07, péntek | Helyi

Lámpát, zebrát kap Győrújfalun a veszélyes csomópont

Régi problémája oldódik meg hamarosan Győrújfalunak és a szigetközi főút használóinak: a Fő téri csomóponthoz jelzőlámpát helyeznek, így hamarosan gyalogátkelőhely is épülhet a forgalmas kereszteződésben.

2025. December 05. 07:07, péntek | Helyi

Négy győri városrészben is elindul az Adventi Ablakvadászat

Különleges fénybe öltözik Ménfőcsanak, Gyárváros, Győrszentiván és Kismegyer.

2025. December 04. 08:31, csütörtök | Helyi

Adventi Jótékonysági Faház: 19 szervezetet támogathatunk

A város egyik legszebb adventi hagyományát idén is nagy érdeklődés övezi: