Hírek
2012. Július 17. 08:24, kedd |
Helyi
Forrás: MTI
Megnyílt a művésztelep Győrben
Két ausztrál, két szlovák és négy magyar művész részvételével megnyílt a nemzetközi művésztelep hétfőn Győrött.
A festőművészek a múzeum épületeiben kialakított alkalmi festőműtermekben dolgoznak a következő két hétben, grafikusok pedig akár a közgyűjtemény papírrestaurátor műhelyének lehetőségeivel is élhetnek.
Győr legjelentősebb képzőművészeti hagyományainak egyike a nemzetközi művésztelep, amely idén már 44. alkalommal látja vendégül az alkotókat - mondta Grászli Bernadett, a házigazda Városi Művészeti Múzeum igazgatója. A július végéig tartó szakmai munka feltételeit - beleértve a szükséges anyagokat és az ott tartózkodás költségeit - a város finanszírozza.
A meghívott alkotókról szólva az igazgató felidézte: a két szlovák grafikusművész Katarina Hutniková és Martin Sevcovic, illetve Dobson Fanni díjat nyert a nemzetközi grafikai biennálén tavaly Győrben, Molnár Zsolt pedig a biennále nagydíját nyerte el. Vannak visszajárók, mint Tolnay Imre képzőművész, Balogh István festőművész viszont ezúttal első alkalommal dolgozik a győri művésztelepen.
A magyar származású ausztrál Diák Mónika Viktória grafikusművész és honfitársa, Laura Jade Hindes festőművész most a művésztelepen folytatja a munkát, ők ugyanis egy hetet dolgoztak már három magyar művésznővel közösen az ausztrál-magyar workshopon Győrben. A workshop a magyar és az ausztrál művészek közötti alkotói kapcsolatokat volt hivatott erősíteni – fogalmazott Grászli Bernadett.
A művésztelep alkotóival az érdeklődők művész-közönség találkozók keretében ismerkedhetnek meg, munkáikat pedig július 28-án nyíló kiállításon vonultatják fel a győri Napoleon-házban-írja az MTI.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Augusztus 05. 08:15, szerda | Helyi
Audi Hungaria is csökkenti energiafelhasználását a paksi leállás miatt
Az Audi Hungaria is csatlakozott azokhoz a nagyvállalatokhoz, amelyek önkéntes energiafelhasználás-csökkentéssel segítik a magyar villamosenergia-rendszer stabil működését
2026. Augusztus 05. 08:07, szerda | Helyi
Régészeti emlékek kerülhetnek elő az alacsony vízállás miatt
A tartós aszály és a rekordközeli alacsony vízállás következtében Győr-Moson-Sopron vármegye folyóiban és egyéb természetes vizeiben megnőtt a régészeti leletek felszínre kerülésének esélye
2026. Augusztus 05. 07:08, szerda | Helyi
Összefogás: ezek a friss energiatakarékossági intézkedések Győrben
Az országos energiaellátási helyzetre és a rendkívüli hőségre tekintettel Győr számos önkormányzati, közintézményi és állami szervezete összehangolt intézkedéseket vezetett be.
2026. Augusztus 04. 08:26, kedd | Helyi
Séta a római kori és 20. századi kincsek között
Augusztusban is lesznek nyitott tárlatvezetések a Rómer Múzeumban. Az érdeklődők könnyed élménygyűjtés keretében ismerthetik meg például Győr a római kori múltját.
