Hírek
2018. Március 19. 20:48, hétfő | Helyi
Megnyílt Keleti Éva Kossuth-díjas fotográfus kiállítása Győrben
"Áramlás" címmel nyílt meg hétfőn Győrben, Keleti Éva Kossuth- és Balázs Béla-díjas magyar fotográfus, a magyar fotográfia nagyasszonya, Érdemes és Kiváló Művész fotókiállítása.
A kiállítás a Győri Tavaszi Fesztivál keretein belül került megnyitásra, Rózsavölgyi László Győr Megyei Jogú Város Oktatási, Kulturális, Sport és Turisztikai Bizottságának elnöke méltatta.


Léleksimogató zenével közreműködtek a Richter János Zeneművészeti Szakgimnázium diákjai: Keszei Johanna és Amdegha Lilla fuvolán és Baross Ádám zongorán.




Keleti Éva már a hatvanas években iskolát teremtett a színházi fényképezésben. Képei a hazai színháztörténet közelmúltjának kiemelkedő előadásait, nagyszerű művészegyéniségek különleges pillanatait örökítette meg.
"A művészi alkotás akkor válik eleven élménnyé, ha megindítja a csodálatos áramlást, amelyik az alkotó és a közönség között mindkét irányban képes hatni. Keleti Éva fotográfiái nemcsak erre képesek, hanem a múlt és jelen között, sőt a különféle művészeti ágak között is kapcsolatot teremtenek, így a mindenkori közönség átélheti azt a bizonyos „flow” élményt. Képeit nézve belekerülünk egykori csodálatos mandarinok, balerinák világába vagy a legendás színészházaspár, Ruttkai Éva és Latinovits Zoltán életének legbelsőbb áramába.
Keleti Éva művészete elmélyülést, kalandot és igazi élmény-áramlást indít el a kiállítóterem falai között."
A Kossuth-díjas fotográfus többek között hangsúlyozta azt is, hogy munkáiban fontosnak tartja a valóságot megmutatni, ápolni.


Hajba Ferenc újságíróval beszélgetett. Elárulta, hogy készült Tímár Józsefről a híres "Az ügynök halála" előadásból a fotója, mely jelenetből szobor készült a budapesti Nemzeti Színház mellé.





A tárlat a Dr. Kovács Pál Könyvtár és Közösségi Tér Kisfaludy Károly Könyvtár rendezvénytermében ingyenesen tekinthető meg, 2018. március 20. - április 6. között hétfő- péntek: 13:00-16:00-ig.
Írta: Csobay Dániel
Fotók: Csobay Dániel fotográfus
Ezek érdekelhetnek még
2026. Március 09. 08:29, hétfő | Helyi
Mondja el véleményét Győr tervezett aktív turisztikai fejlesztéséről!
Győr Megyei Jogú Város Önkormányzata kérdőíves felmérést indított egy tervezett aktív turisztikai fejlesztéssel kapcsolatban.
2026. Március 09. 08:07, hétfő | Helyi
A Széchenyi téren ünnepel idén Győr: egész napos programok március 15-én
Győr idén is méltó módon emlékezik meg az 1848–49-es forradalom és szabadságharc évfordulójáról.
2026. Március 09. 07:05, hétfő | Helyi
Takarítják a parti sétálóutakat áradás után
Az elmúlt időszak áradásai következtében jelentős mennyiségű iszap rakódott le a győri folyók mellett futó sétálóutakon, melynek eltakarítása jelenleg is munkát ad a Győr-Szol Zrt. dolgozóinak.
2026. Március 08. 08:24, vasárnap | Helyi
Ida-Marie Dahl: „Ez az időszak mindent jelent nekem”
Egy nappal győri bemutatkozása után máris mosolyogva és felszabadultan beszél az első élményeiről Ida-Marie Dahl, a Győri Audi ETO KC nemrégiben szerződtetett kézilabdázója.
