Hírek
2013. Július 31. 09:08, szerda |
Helyi
Forrás: infoGyőr
Megrendezték harmadszor is a Lipóti Kenyér és Halfesztivált
Az idei évben immár harmadik alkalommal került megrendezésre az ingyenesen látogatható Lipóti Kenyér és Halfesztivál a Szigetközben.
A két napos rendezvény a megszokottakhoz híven bővelkedett programokban mind a felnőttek mind a kisebbek számára. Számtalan lehetőséget kínáltak a szervezők, hogy mindenki megtalálja a maga számára kellemes kikapcsolódást a két nap alatt.

A pénteken kezdődő fesztivál nyitó eseménye a horgászversenyre jelentkező profi és amatőr versenyzők érkezése és az előre lefoglalt helyek birtokba vétele volt. Az információs anyagok átvétele és a szabályok ismertetése után reggel hét órakor kezdetét vette a megmérettetés. A délig tartó versenyt egy gyors mérlegelés majd az eredményhirdetés követte. Viszont a horgászat szerelmesei számára még koránt sem ért véget a „halvadászat”. A délután hátralévő részében a másnapi halászléfőző verseny halaiért folyt a horgászat.

Délután öt órától zenés és táncos programok várták a fesztiválra kilátogatókat. A kisebbek bábelőadáson vehettek részt, de volt táncbemutató, énekkari előadás, néptánc majd az estét egy sláger bulival zárhatták a résztvevők.
Szombaton reggel a gasztronómia kedvelői mérhették össze tudásukat. A korai óráktól kezdődött a délig tartó halászléfőző verseny. A mintákat legkésőbb délben kellett leadni a zsűrinek. Ezalatt a kalács és kuglófsütő versenyre érkezett otthon előre elkészített finomságokat kellett leadni, melyeket Benke Laci bácsi bírált el. Míg készültek a halászlevek, a gyerek bábelőadást nézhettek, de volt hastánc és néptánc is.
A főzőverseny mintáinak beérkezése után Benke Laci bácsi ismét zsűrizésbe fogott és segítségével délután kettőre megszületett az eredménye mind a halászléfőző mind a kalács és kuglófsütő versenynek.
A nap hátralévő részében mindenki kedvére válogathatott a programok közül. Volt foci, táncbemutató, színdarab bemutató, táncház és koncertek.
Az este fénypontja a Bikini koncertje volt, melyet másfél órán át élvezhettek a résztvevők. Az estét és egyben a fesztivált retro disco zárta.
A résztvevők egyöntetű véleménye, hogy aki kilátogatott Lipótra, mind jól érezte magát, legyen az pecás, gyerek, szakács,profi amatőr, fiatal idősebb. A széles programválaszték mindenki tetszését elnyerte.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Július 24. 08:19, péntek | Helyi
Labdarúgó NB I – A Vasas otthonában kezd az ETO
A Magyar Labdarúgó Szövetség (MLSZ) versenybizottsága elkészítette az OTP Bank Liga 1. és 2. fordulójának programját, ez alapján a 2026/2027-es idény jövő pénteken, Nyíregyházán kezdődik.
2026. Július 24. 08:06, péntek | Helyi
Több utca és járda felújítása kezdődik
Már dolgoznak a kivitelezőink a Külső-Baross úti járda felújításán a Gárdonyi iskola előtt.
2026. Július 24. 07:09, péntek | Helyi
Elindult a nyári ÖrömÚszás Program az Uni Győr ÖrömFutáson
400 méteres körök a szabadstrandon az egyedi strandlabdákért.
2026. Július 23. 08:21, csütörtök | Helyi
Barokk pompába öltöznek a kirakatok
Idén is nevezhetnek a győri üzlettulajdonosok és kereskedők a Barokk Esküvő Kirakatversenyre. A feldíszített kirakatokat szakmai zsűri értékeli 2026. augusztus 5-én.
