Hírek
2012. November 18. 05:00, vasárnap |
Belföld
Forrás: MTI
Mégsem volt földrengés Tiszabercelnél
A korábbi információkkal ellentétben nem történt földrengés a Szabolcs-Szatmár-Bereg megyei Tiszabercel körzetében szombat délelőtt - tájékoztatta közleményben a MTA CSFK Geodéziai és Geofizikai Intézet Kövesligethy Radó Szeizmológiai Obszervatóriuma az MTI-t.
Az intézet közlése szerint a Magyarországon és a szomszédos országokban működő on-line szeizmológiai állomások által mért szeizmogramok valós időben jutnak el az obszervatórium budapesti adatközpontjába, ahol az adatok számítógépes feldolgozásával automatikus földrengés-detektálás történik.
Előfordulhat azonban olyan eset, hogy a Föld egy Magyarországtól távol eső pontján kipattanó rengés esetén tévesen Magyarországra kerül az automatikusan meghatározott epicentrum, ahogy ez ebben az esetben is történt - olvasható a szeizmológiai obszervatórium közleményében.
Korábban a térségi katasztrófavédelmi igazgatóság tájékoztatta az MTI-t arról, hogy enyhe földrengés volt Tiszabercelnél, amely sem személyi sérülést, sem anyagi kárt nem okozott, és emberi szervezet számára nem volt érezhető.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Május 06. 15:00, szerda | Belföld
Orbán Viktor: az önkény és az akarnokság korszakába lépünk
2026. Május 06. 14:00, szerda | Belföld
Tarr Zoltán: a Társadalmi Kapcsolatokért és Kultúráért Felelős Minisztériumot a szabadság, az autonómia tisztelete és a párbeszéd f
A Társadalmi Kapcsolatokért és Kultúráért Felelős Minisztérium működését a szabadság, az autonómia tisztelete és a párbeszéd fogja jellemezni -
2026. Május 06. 12:00, szerda | Belföld
Magyar Péter: Olaszország a mi otthonunk is, jó dolog, hogy visszatértünk Európába
- jelentette ki Magyar Péter leendő magyar miniszterelnök kedd este a Sestri Levante-i nemzetközi filmfesztiválon az Ansa olasz hírügynökség tudósítása szerint.
2026. Május 06. 11:00, szerda | Belföld
Hegedűs Zsolt: az átadás-átvétel során kiszámíthatóságra lehet számítani az egészségügyben
A kormányváltás során és azt követően is stratégiai nyugalomra, kiszámíthatóságra és felelős átadás-átvételre lehet számítani az egészségügyben
