Városlista
2026. január 22, csütörtök - Vince

Hírek

2011. Szeptember 06. 09:30, kedd | Helyi
Forrás: Győr Megyei Jogú Város Önkormányzata

Megújul a Jedlik Ányos utca és Gutenberg tér

Megújul a Jedlik Ányos utca és Gutenberg tér

Új szökő- és ivókúttal is gazdagodik a Belváros, hiszen a felújítás során az Apáca utcai csomópontban Jedlik Ányos tiszteletére egy szódásszifon alakú kutat helyeznek el.

A Jedlik Ányos utcát a ’80-as évek közepén építették át betontérkővel. Az idők során az út alatti közművezetékek állapota leromlott, több esetben történt csőtörés. A közművezetékek cseréjével egy időben az utca felújításáról is döntés született.

Dr. Somogyi Tivadar alpolgármester, belvárosi képviselő kifejtette, a munka részben a Dunakapu tér rekonstrukciójához is kapcsolódik, hiszen így nem csak a tér, de a hozzá kapcsolódó legfontosabb sétálóutca is megújul. A jövőben tehát a belváros két legszebb terét egy impozánsan felújított utca kötheti össze.

Hozzátette, Jedlik Ányos, a szódavíz előállító szerkezet feltalálójának tiszteletére egy új csobogóval, egyben ivókúttal is gazdagodik a belváros. A különleges szökőkút egy régi típusú szódásüveget formáz, amelyből a víz egy medencébe folyik. A medence végén ivókút is található.

Fekete Dávid a terület másik önkormányzati képviselője hangsúlyozta, a szakemberek nagy gondot fektettek az utca burkolókövének kiválasztására. Fontos szempont volt, hogy az jó minőségű, időtálló és csúszásmentes legyen, azért döntöttek végül a Városháza téren található kő mellett.

A képviselő hozzátette, a Gutenberg tér és a Frigyláda rekonstrukciójával egy gyönyörű barokk tér jön létre. Az emlékmű előtt egy hármas osztatú lépcsőt alakítanak ki, ahol lehetőség nyílik a megpihenésre, nézelődésre.

Prédl Antal az építtető Útkezelő Szervezet megbízott intézményvezetője végezetül elmondta, a felújítás mintegy 170 millió forintba kerül, amit a Magyar Aszfalt Kft. végez. A beruházás tervezett befejezése november 30.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Január 21. 08:22, szerda | Helyi

Edzőváltás után – Majdnem csodát tett a Győr

A TFSE hazai pályán egyetlen ponttal legyőzte a nagyot hajrázó Győr együttesét a női kosárlabda NB I második mérkőzésén.

2026. Január 21. 08:09, szerda | Helyi

Életben van a pannonhalmi robbanás áldozata

Polgári összefogás indult Pannonhalmán, ahol egy ház felrobbant és teljesen megsemmisült. Egy 70 éves asszonyt mentettek ki a romok alól, szerencsére életben van.

2026. Január 21. 07:08, szerda | Helyi

A hideggel megjelentek a tűzifacsalók – Vigyázzunk!

Létező vállalkozás nevével visszaélve próbálják átverni a gyanútlan vevőket – figyelmeztet a Nébih.

2026. Január 20. 08:23, kedd | Helyi

A héten is várják a véradókat

Minden egyes véradással akár három életet is megmenthetünk. Kérnek mindenkit, aki egészségesnek érzi magát, csatlakozzon a véradók közösségéhez! Hiszen bármelyikünknek, bármikor szüksége lehet vérre vagy vérkészítményre.