2024. május 3, péntek - Tímea

2011. Február 10. 14:45, csütörtök | Sport

Messi góljával verték Ronaldóékat

Nagyüzem volt szerdán a futballpályákon, szinte minden válogatott barátságos mérkőzést játszott. Magyarország 2-0-ra győzött Azerbajdzsán ellen, következő ellenfelünk, Hollandia pedig 3-1 arányban páholta el Ausztriát. A nap legjobban

Összes Eb-selejtezőbeli ellenfelünk pályára lépett szerdán. Legeredményesebbek közülük azok a hollandok voltak, akikkel a legközelebbi két mérkőzésünket vívjuk. Az Oranje Eindhovenben fogadta Ausztria válogatottját. A sógorok nem tudtak túl nagy ellenállást kifejteni a vébédöntős ellen, előbb Sneijder, majd Huntelear és Kuyt is betalált, Ausztria csak a 84. percben tudott szépíteni, büntetőből. A finnek Belgiummal mérkőztek és csak az utolsó percben lőtt Porokara-gólnak köszönhetik, hogy nem szenvedtek vereséget. San Marino hazai pályán maradt alul a miniállamok csatájában: Liechtenstein 1-0-ra győzött. Moldova mindkét oldalon egy-egy kiállítással tarkított mérkőzésen verte 2-1-re Andorrát, úgy hogy a győztes gólt a hosszabbításban szerezte meg Bugaev, büntetőből. Ez volt egyébként csoportellenfelünk második tizenegyese, de az elsőt Doros elhibázta. Svédország az elmúlt napokban a Ciprus-kupán szerepelt, a szerdai döntőben azonban nem bírt Ukrajnával. Hiába talált be már a 7. percben Elmander, 1-1-es rendes játékidő után büntetőkkel vereséget szenvedtek. A négycsapatos torna harmadik helyéről is tizenegyesek döntöttek, Románia 5-4-re múlta felül a házigazdákat.

A nap több igazi rangadót is hozott. Anglia Dánia vendégeként lépett pályára Koppenhágában. A háromoroszlánosok gyorsan, már a 8. percben hátrányba kerültek, de Agger korai fejesgóljára Bent két percen belül válaszolni tudott: egy méterről passzolhatott a kapuba. Capello a szünetben Rooney-t és Lampardot is levitte, a győztes találatot pedig az egyik beszálló játékos, Ashley Young szerezte a 68. percben. Németország 60 ezer néző előtt fogadta a dortmundi arénában Olaszországot. Joachim Löw fiatal csapata Klose góljának köszönhetően korán előnybe került, melyet a 81. percig tartott is. Ekkor azonban jött Rossi és 1-1-re alakította az eredményt.

Betaláltak a sztárok

Több Dél-Amerika–Európa csatát is rendeztek a nap folyamán. Franciaország az 1998-as vébé visszavágójaként Brazíliát fogadta Párizsban. Mozgalmasan indult a találkozó, melyen kezdetben főleg a dél-amerikaiak veszélyeztettek, még ha a kapusoknak nem is kellett sokszor közbeavatkozni. A 40. percben aztán emberhátrányba került a Selecao, Hernanes kis híján fejbe rúgta Benzemát, így azonnal mehetett zuhanyozni. Fordulás után az előbbi szenvedő alany talált Ménez passza után a kapuba. A játék továbbra is lüktető maradt, ám újabb gól nem esett, így az átalakuló gall válogatott győzelemmel kezdte az évet. Nagy érdeklődés kísérte Messi és C. Ronaldo újabb összecsapását: Portugália és Argentína Genfben mérkőzött meg egymással. A találkozón Di Maria gyors gólja után mindkét sztár betalált, ám ennek a friss Aranylabdás örülhetett jobban, hiszen az utolsó percben lőtt tizenegyesgóljával az argentinok szerezték meg a győzelmet. A világbajnok spanyolok Kolumbiát fogadták és verték meg David Silva 86. percben elért találatával 1-0-ra.

A nap leggólgazdagabb találkozóját Horvátországban rendezték. A vendég csehek pillanatok alatt kétgólos hátrányba kerültek, a 13. percig Eduardo és Kalinic is betalált. A félidő mégis döntetlen volt, Sivok és Rosicky találatainak köszönhetően. Fordulás után azonban már csak a hazaiak tudtak eredményesek lenni, így 4-2 arányban győztek. Másik szomszédunk, Szerbia 2-0-ra nyert Izraelben, Szlovénia Albániát verte 2-1-re. A nap legnagyobb blamája a szlovákok nevéhez fűződik: hiába vezettek, végül vereséget szenvedtek Luxemburg vendégeként. És ha már a meglepő eredményekről van szó, a vb-résztvevő Svájc sem lehet büszke a Máltán elért 0-0-ra, mint ahogy Norvégia sem a hazai 0-1-re Lengyelország legjobbjai ellen, vagy Oroszország az Irán elleni vereségre. A skótok fölényesen verték Észak-Írországot.

Eredmények:

Belgium–Finnország 1–1 (Witsel 60., ill. Porokara 90.)
Hollandia–Ausztria 3–1 (Sneijder 28., Huntelaar 48., Kuyt 71. – 11-esből, ill. Arnautovic 84. – 11-esből)
Moldova–Andorra 2–1 (Picusciac 66., Bugaev 90. – 11-esből, ill. J. Ayala 52.)
San Marino–Liechtenstein 0–1 (Polverino 57.)
Azerbajdzsán–MAGYARORSZÁG 0–2 (Rudolf 37., Hajnal 81.)
Dánia–Anglia 1–2 (Agger 8., ill. D. Bent 10., A. Young 68.)
Franciaország–Brazília 1–0 (Benzema, 54.)
Németország–Olaszország 1–1 (Klose 16., ill. G. Rossi 81.)
Argentína–Portugália 2–1 (Di María 14., Messi 90. – 11-esből, ill. C. Ronaldo 21.)
Spanyolország–Kolumbia 1–0 (Silva 86.)
Oroszország–Irán 0–1 (Halatbari 90.)
Málta–Svájc 0–0
Albánia–Szlovénia 1–2 (Bulku 62., ill. Novakovic 24., Dedic 90. – 11-esből)
Horvátország–Csehország 4–2 (Eduardo 10., Kalinic 13., 61., Ilicevic 75., ill. Sivok 20., Rosicky 45.)
Luxemburg–Szlovákia 2–1 (Mota 62., 82., ill. Jendrisek 55.)
Norvégia–Lengyelország 0–1 (Lewandowski 19.)
Izrael–Szerbia 0–2 (Tosics 23., Trivunovics 77.)
Törökország–Dél-Korea 0–0
Bulgária–Észtország 2–2 (I. Popov 41., 83. – mindkettőt 11-esből, ill. Vassiljev 20., 80. – mindkettőt 11-esből)
Örményország–Grúzia 1–2 (E. Manucsarjan 63. - 11-esből, ill. Iasvili 22., Siradze 34.)
Görögország–Kanada 1–0 (Fetfacidisz 61.)
Malajzia–Hongkong 2–0 (Rahim 44., Hadi 90.)
Fehéroroszország–Kazahsztán 1–1 (V. Hleb 44. – 11-esből, ill. Osztyapenko 88.)
Lettország–Bolívia 2–1 (Verpakovskis 43. – 11-esből, Cauna 49. – 11-esből, ill. J. C. Arce 55. – 11-esből)
Macedónia–Kamerun 0–1 (Mbuta 75.)
Svédország–Ukrajna 1–1 (Elmander 7., ill. Devics 20. – 11-esből) – 11-esekkel: 4–5
Ciprus–Románia 1–1 (Konsztantinu 84., ill. Torje 55.) – 11-esekkel: 4–5 (da)

MNO

2024. Május 02. 06:46, csütörtök | Sport

Férfi kézilabda BL - Dániai vereségével kiesett a Veszprém

A Telekom Veszprém nem jutott tovább a férfi kézilabda Bajnokok Ligája negyeddöntőjéből, mivel 33-28-ra kikapott a dán Aalborg HB otthonában a szerdai visszavágón.

2024. Május 01. 11:47, szerda | Sport

Eszter & Csabi a Rally Hungary-n

2024 első ORC futamán, a Rally Hungary-n láthattuk porolni a Esztert a jobb1-ben, és Csabit a megszokott bal1-ben.

2024. Április 30. 22:45, kedd | Sport

Bucsi győzött a TCR Eastern Europe záró versenyén

Eseménydúsan és látványosan zárult az MNASZ Autós Gyorsasági Szakágának versenyzői számára, a 2024-es szezonnyitó Laptiming Kupa.

2024. Április 30. 19:14, kedd | Sport