Városlista
2025. december 23, kedd - Viktória

Hírek

2010. Március 28. 15:51, vasárnap | Helyi
Forrás: Nyugathír

Minden eladó! Bedőlt hitelesek és munkanélküliek árulják az értékeiket Győrben

Minden eladó! Bedőlt hitelesek és munkanélküliek árulják az értékeiket Győrben

Virágzik a hazai használtcikk-kereskedelem. A munkanélküliség, a bedőlt hitelek, és az elvándorlás - ezek a legfőbb okai annak, hogy az emberek egyre nagyobb számban válnak meg értékeik

A kereskedők azt mondják, a legtöbb általuk megvásárolt termék eladása mögött szomorú és tragikus emberi sorsok húzódnak.

"Ez egy 5.1-es erősítő, ennek 60, 70, 80 ezer forint körül van a bolti ára, és 15-20 ezer nálunk!" - mutatja a győri üzlettulajdonos. A komplett házimozi-rendszert, akárcsak boltban található televíziókat és DVD-lejátszókat 1-2 éve vásárolták. Amikor megváltak tőlük, már nem annyira a valós értékük, mint inkább a gyors pénzhez jutás érdekelte a tulajdonosukat. Akárcsak az antik könyveknek, a kottás füzeteknek, vagy ennek a herendi porcelánkészletnek az eladóit.

Wingler Béla üzlettulajdonos, Győr:

"A biciklitől elkezdve a hamutartóig, a lámpáig mindent behoznak. Most már a herendijét, a kristályát eladta, pénze nincs, és maradnak az olyan tárgyak, amelyek annyira nem értékesek, és már jönnek azok is."

Volt például, aki egy láboson akart túladni. Az érte kapott 500 forint is átmeneti segítséget jelentett, a napi kenyérrevalót.

Horváth János üzletvezető, Győr:

"Elsírta magát a hölgy, hogy már napok óta nem evett, és apróságai vannak, már nem tud mást eladni. A lánya külföldön él. Nem panaszkodnak az emberek, beletörődnek a sorsukba, és nem kérnek segítséget, hanem próbálnak a legapróbb dolgaiktól is megválni."

Az eladói mellett a vásárlói érdeklődés is erősödik a használtcikk- üzletek iránt. A jó minőségű, olcsó árúra van kereslet, de sokszor a százezres, nemritkán milliós holmikat csak kis haszonnal, az eredeti ár töredékéért lehet továbbadni. Ha pedig a vásárolt termék hibás, a reklamációnak nincs sok értelme.

Simon István igazgató, Győr-Moson-Sopron Megyei Fogyasztóvédelmi Felügyelet:

"Az érvényben lévő jogszabályok nem érvényesek a használtcikk-termékekre, tulajdonképpen a ptk. szabályozza a termékek kereskedését, és a polgári törvénykönyv azt írja, hogy a használt termékekre egy év szavatosságot kötelesek vállalni. Ettél eltérő szerződés semmis. Tehát legalább egy évet kötelesek vállalni, de ez tulajdonképpen nem sokat jelent a vásárló számára."

Akinél olyan termék hibásodik meg ugyanis, amelyet használtként vásárolt, vagy reklamál és megegyezik a kereskedővel, vagy mehet a bíróságra és a békéltető testület elé. Ha az eladó elutasítja a vásárló kifogásait, a fogyasztóvédelem is tehetetlen.


Ezek érdekelhetnek még

2025. December 23. 12:26, kedd | Helyi

Közösségi tapasztalatból lett magyar termékfejlesztés a pajzsmirigybetegségek támogatására

A BLAN Synergy rendszerszintű megközelítéssel, természetes módon egészíti ki a gyógyszeres kezelést

2025. December 23. 08:26, kedd | Helyi

Górcső alatt a ponty, a vadhús és a kézműves sör

Év végéig tart a fokozott ellenőrzés.

2025. December 23. 08:07, kedd | Helyi

Audi Hungaria karácsonyi adományai szebbé teszik az ünnepet

Az Audi Hungaria munkatársai idén is példát mutattak segítségnyújtásból és szolidaritásból: az „Adni jó!” karácsonyi adománygyűjtő akció keretében nagy mennyiségű adományt gyűjtöttek rászorulók számára.

2025. December 23. 07:09, kedd | Helyi

Négyszáz millióról posztolt a polgármester

Pintér Bence (TSZV) győri polgármester pénteken tette közzé közleményét a MÁV-val kapcsolatos megállapodásról.