Hírek
2010. Február 12. 13:44, péntek |
Belföld
Forrás: Független Hírügynökség
Minden harmadik adós késve fizet
A hitelt felvevők csaknem harmada késett a törlesztőrészletekkel 2009 év végén a Pénzügyi Szervezetek Állami Felügyeletének jelentése szerint. Az ügyfelek összesen csaknem húszezer milliárd forinttal taroznak, a bankoknak pedig 5 millió
Kilencven napon túli késedelem 755,5 ezer banki hitelszerződéssel kapcsolatban állt fenn, ami szeptember óta 9,5 százalékos növekedésnek felel meg. A tartósan nem fizetők túlnyomó többsége, 93 százaléka, több mint 700 ezren, lakossági hitelszerződéssel rendelkeznek. További 32,5 ezren kis- és középvállalkozói hitelt vettek fel, 22,5 ezer pedig egyéb ügyfelekkel szemben való követelés volt.
Év végén az ügyfeleknek összesen 19.551 milliárd forint hiteltartozásuk volt a bankokkal szemben. A tartozás összege egy év alatt 6,5 százalékkal csökkent. Az év végi tartozásállomány 35 százaléka a háztartásokat érintette, 19,2 százaléka a kis- és középvállalkozásokat, 45,7 százalék pedig egyéb ügyfelek tartozása volt.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Március 31. 15:00, kedd | Belföld
Meghalt Nádasdy Ádám nyelvész, költő és műfordító
2026. Március 31. 07:16, kedd | Belföld
Orbán Viktor: Hazát szeretetre és tiszteletre lehet építeni
Ünneprontóknak nevezte a Tisza Párt híveit hétfőn a miniszterelnök, a Fidesz elnöke Szolnokon a kormánypártok választási nagygyűlésén.
2026. Március 30. 10:00, hétfő | Belföld
MÁV: nem kell visszautalni a tévesen kifizetett késési biztosítást
Senkinek nem kell visszautalnia az informatikai hiba miatt tévesen kifizetett késési biztosítást - közölte vasárnap a MÁV.
2026. Március 30. 08:02, hétfő | Belföld
Orbán Viktor: az ukránok egy ukránbarát kormányt akarnak létrehozni Magyarországon
Az ukránok a pénzükkel, az olajblokádjukkal, és a kémeikkel próbálnak egy ukránbarát kormányt létrehozni Magyarországon - jelentette ki Orbán Viktor miniszterelnök vasárnap Békéscsabán.
