Városlista
2025. január 17, péntek - Antal

Hírek

2022. Február 26. 13:07, szombat | Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay

Mol: zavartalan az olajszállítás a Barátság vezetéken

Mol: zavartalan az olajszállítás a Barátság vezetéken

Zavartalan az olajszállítás a Barátság vezetéken - közölte a Mol az MTI kérdésére pénteken.

Hangsúlyozták: a Mol figyelemmel kíséri az eseményeket, és felkészült arra, hogy folyamatosan biztosítani tudja az ország és a régió energiaellátását.

A Mol-csoportnak elegendő csővezetéki kapacitása van ahhoz, hogy szárazföldi finomítóit (a százhalombattai és a pozsonyi finomítókat) az Adria vezetéken keresztül is ellássa kőolajjal - írták.

A Mol orosz termelőktől és kereskedelmi partnerektől hosszútávú szerződések alapján vásárolja az olajat, ezek a szállítások érkeznek Oroszországból Ukrajnán át a Barátság vezetéken.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Január 17. 07:58, péntek | Belföld

NGM: hatalmas az érdeklődés az 1+1 Beruházás-élénkítő Támogatási Program iránt

Az előzetes regisztrációk száma január 15-ig meghaladta az 5600-at - közölte a Nemzetgazdasági Minisztérium (NGM) csütörtökön az MTI-vel.

2025. Január 17. 07:57, péntek | Belföld

NAV: elindult az idei eSZJA-szezon

Már elérhetők a friss szja-bevallási információk a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) honlapján, Ügyfélkapu+ vagy DÁP-azonosítást követően március 15-étől bárki hozzáférhet saját bevallási tervezetéhez az eSZJA-oldalon

2025. Január 17. 07:55, péntek | Belföld

Az MKIK azonnali intézkedéseket javasol az áfa alanyi adómentesség értékhatárának emelésénél

A Magyar Kereskedelmi és Iparkamara (MKIK) támogatja az áfa alanyi mentesség határának emelését, egyben azonnali intézkedéseket javasol - jelezte a kamara csütörtökön.

2025. Január 17. 07:51, péntek | Belföld

Az Integritás Hatóság elnöke alaptalannak tartja a hűtlen kezeléssel és hivatali visszaéléssel kapcsolatos gyanút és panasszal él

A hűtlen kezeléssel és hivatali visszaéléssel kapcsolatos gyanú alaptalan, ellene panasszal éltem - közölte Biró Ferenc Pál, az Integritás Hatóság elnöke csütörtök este az MTI-vel.