Városlista
2026. május 6, szerda - Ivett

Hírek

2023. Május 10. 13:25, szerda | Belföld
Forrás: mti

Művészetek Völgye - Több mint kétezer program az idei fesztiválon

Művészetek Völgye - Több mint kétezer program az idei fesztiválon

Csaknem 2200 zenei, irodalmi, színházi, családi és egyéb programmal várja a látogatókat július 21. és 30. között Kapolcson, Taliándörögdön és Vigántpetenden a 32. Művészetek Völgye.

Navracsics Tibor területfejlesztési miniszter a rendezvénysorozat szerdai budapesti sajtótájékoztatóján emlékeztetett arra, hogy a Művészetek Völgye a Veszprém-Balaton 2023 Európa Kulturális Fővárosa (VEB2023 EKF) projekt gazdag programkínálatának egyik legmegbecsültebb eleme, a környék egyik legrégebbi és legsikeresebb kulturális attrakciója.

Mint kiemelte, a VEB2023 programrégióhoz 116 település csatlakozott. A közös cél az, hogy az EKF évad lendülete 2023 után is megmaradjon, olyan térséggé téve a környéket, ahol a kultúra, a kreatív ipar és a szolgáltatások gazdaságfenntartó és -fejlesztő erővé válnak - hangsúlyozta Navracsics Tibor.

Oszkó-Jakab Natália, a Művészetek Völgye igazgatója elmondta, hogy 3 faluban több mint 40 helyszínen, mintegy 2200 programmal készülnek, így naponta átlagosan 220 esemény várja majd a látogatókat.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Május 06. 12:00, szerda | Belföld

Magyar Péter: Olaszország a mi otthonunk is, jó dolog, hogy visszatértünk Európába

- jelentette ki Magyar Péter leendő magyar miniszterelnök kedd este a Sestri Levante-i nemzetközi filmfesztiválon az Ansa olasz hírügynökség tudósítása szerint.

2026. Május 06. 11:00, szerda | Belföld

Hegedűs Zsolt: az átadás-átvétel során kiszámíthatóságra lehet számítani az egészségügyben

A kormányváltás során és azt követően is stratégiai nyugalomra, kiszámíthatóságra és felelős átadás-átvételre lehet számítani az egészségügyben

2026. Május 05. 14:00, kedd | Belföld

A közlekedésfejlesztésre fordítható uniós források hazahozataláról tárgyal Brüsszelben Vitézy Dávid

A közlekedés- és infrastruktúrafejlesztésre fordítható európai uniós források minél gyorsabb hazahozataláról és felhasználásáról kezd tárgyalást a közlekedési és beruházási miniszteri poszt várományosa Brüsszelben