Hírek
2022. Június 23. 13:07, csütörtök |
Belföld
Forrás: mti/illusztráció: pixabay
Négymilliárd forint adót csalt el egy vagyonvédelmi cég

Támogatásokkal, fiktív számlákkal és hitelekkel csaknem négymilliárd forintot csalt el egy budapesti bűnszervezet, amely többek között vagyonvédelmi szolgáltatásokat végzett
- közölte a NAV Nyugat-dunántúli Bűnügyi Igazgatóságának sajtóreferense csütörtökön az MTI-vel.
Mészáros Gábor tájékoztatása szerint a nyomozók Budapesten és további öt megyében, hetven helyszínen tartottak házkutatásokat. Harminc embert fogtak el és hallgattak ki gyanúsítottként, közülük hatot őrizetbe vettek, majd letartóztattak.
A bűnszervezet eleinte számlagyárat működtetett, majd az őrzésvédelem területén tevékenykedett. A munkavállalók után járulékokat, a vagyonvédelmi szolgáltatás után áfát nem fizetett. Valótlan adatokkal, hamis iratokkal támogatásból és hitelből származó pénzeket is megszereztek a szervezet tagjai.
Az eljárás során nagy értékű autókat, több száz millió forint készpénzt foglaltak le, valamint ingatlanokat és bankszámlákat zároltak mintegy 1,7 milliárd forint értékben. A nyomozással egymilliárd forint jogtalanul igényelt hitelösszeg kiutalását is sikerült megakadályozni.
A bűnszervezet irányítóját a hegyeshalmi határnál a MERKUR bevetési egység fogta el. Az érintettek ellen különösen jelentős vagyoni hátrányt okozó, bűnszervezetben és üzletszerűen elkövetett költségvetési csalás miatt indult eljárás.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Február 17. 09:17, hétfő | Belföld
A MÁV szerint növekszik a vonatok pontossága
2025. Február 17. 09:11, hétfő | Belföld
Az ipariakkal együtt már több mint 300 ezer naperőmű üzemel Magyarországon
Az ipariakkal együtt már több mint 300 ezer naperőmű üzemel Magyarországon, tavasszal a háztartási napelemes rendszerek önmagukban elérik ezt a mérföldkövet
2025. Február 17. 09:10, hétfő | Belföld
Napos, száraz, hideg idővel indul a hét, éjszaka kemény fagyok lesznek
2025. Február 16. 08:54, vasárnap | Belföld
A GVH több mint 35 millió forintra bírságolta a Foodora ételrendelési portált, mert megtévesztette a fogyasztókat
Megtévesztette a fogyasztókat a Foodora, ezért több mint 35 millió forintos bírságot szabott ki az ételrendelési portál üzemeltetőjére a Gazdasági Versenyhivatal (GVH) - jelentette be pénteki közleményében a hatóság.