Hírek
2016. Március 02. 08:06, szerda |
Helyi
Forrás: MTI
Női kézilabda BL - Győrben volt a legtöbb néző
Átlagban a Győr hazai mérkőzéseit tekintette meg a helyszínen a legtöbb néző a női kézilabda Bajnokok Ligája középdöntőjében.
Az európai szövetség kedden közzétett kimutatása alapján a negyeddöntőbe jutott csapat Audi Arénában rendezett összecsapásait átlagban 4918-an nézték meg.
A középdöntőben a Győr és a címvédő montenegrói Buducnost Podgorica összecsapását Győrben 5220-an, Podgoricában pedig 5000-en látták. A bukaresti CSM győri vendégjátékára 5000-en váltottak jegyet.
A német Thüringer HC nem szerzett pontot a középszakaszban - a főtábláról hozott egyet -, míg az orosz Rosztov Don az egyedüli, amely veretlen maradt: 11 győzelem és egy döntetlen a mérlege. A középszakaszban ez az egy pontosztozkodás volt: a Ferencváros elleni 29-29.
A negyeddöntőbe jutott nyolc csapatból a Győr és a Nagybánya (Baia Mare) érkezett a selejtezőből, a többi hat együttes a főtáblán kezdett.
A mezőnyben három korábbi bajnok található: a Buducnost (2012, 2015), a Győr (2013, 2014) és a norvég Larvik (2011). Ezen három gárda mellett a macedón Vardar Szkopje, valamint a Nagybánya volt tagja a tavalyi legjobb nyolcnak is.
A svéd Sävehof a Győr elleni első félidőben csupán hatszor volt eredményes, ez az idei negatív csúcs. A legnagyobb különbséggel a Rosztov nyert: 17 találattal bizonyult jobbnak a francia Fleurynél (38-21). A legkevesebb gól a Fleury-Baia Mare meccsen született (17-18), a legtöbb pedig a Larvik-FTC összecsapáson (37-31).
A legtöbb gólt a Ferencváros dobta (282), a legkevesebbet a Podgorica kapta (211). Ebben a mutatóban a Győr volt a második 230 kapott találattal.
A góllövőlistát jelenleg a larviki Nora Mörk vezeti 83 találattal, aki a következő szezonban már a Győr légiósa lesz.
A negyeddöntő párosítása:
FTC-RAIL CARGO HUNGARIA - GYŐRI AUDI ETO KC
CSM Bucuresti (román)-Rosztov Don (orosz)
Baia Mare (román)-Buducnost Podgorica (montenegrói)
Vardar Szkopje (macedón)-Larvik (norvég)
(első mérkőzések: április 1-3., visszavágók: április 8-10.)
A párharcok győztesei jutnak a május 7-8-i budapesti négyes döntőbe
Ezek érdekelhetnek még
2026. Január 21. 08:22, szerda | Helyi
Edzőváltás után – Majdnem csodát tett a Győr
A TFSE hazai pályán egyetlen ponttal legyőzte a nagyot hajrázó Győr együttesét a női kosárlabda NB I második mérkőzésén.
2026. Január 21. 08:09, szerda | Helyi
Életben van a pannonhalmi robbanás áldozata
Polgári összefogás indult Pannonhalmán, ahol egy ház felrobbant és teljesen megsemmisült. Egy 70 éves asszonyt mentettek ki a romok alól, szerencsére életben van.
2026. Január 21. 07:08, szerda | Helyi
A hideggel megjelentek a tűzifacsalók – Vigyázzunk!
Létező vállalkozás nevével visszaélve próbálják átverni a gyanútlan vevőket – figyelmeztet a Nébih.
2026. Január 20. 08:23, kedd | Helyi
A héten is várják a véradókat
Minden egyes véradással akár három életet is megmenthetünk. Kérnek mindenkit, aki egészségesnek érzi magát, csatlakozzon a véradók közösségéhez! Hiszen bármelyikünknek, bármikor szüksége lehet vérre vagy vérkészítményre.
