2024. április 23, kedd - Béla

2013. Április 21. 12:07, vasárnap | Helyi sport
Forrás: MTI

Női kézilabda NB I - A Győrnél az előny a döntőben

A Bajnokok Ligája-döntős Győr nyerte a magyar női kézilabdabajnoki címért kiírt, két győzelemig tartó párharc szombati nyitányát az FTC ellen.

Az elején fej fej mellett haladtak a csapatok, s bár a címvédő hazaiak 5-2-re, majd 11-7-re is elléptek, a Ferencváros rendre visszaküzdötte magát. A győriek 11-9 után nagyobb sebességfokozatba váltottak, elhúztak 15-9-re, a félidőre pedig hétgólos előnyre tettek szert.

A második félidőben sokáig maradt a 6-7 gólnyi különbség, a játékrész közepére azonban egyre közelebb került vendéglátójához az FTC, olyannyira, hogy a nyolcszor eredményes Tomori Zsuzsanna révén 25-22-re módosult az állás. Tomori azonban megsérült, s a fiatalokat is harcba dobó fővárosi együttes lelkesedése, küzdőképessége csupán a tisztesnek minősülő vereséghez volt elegendő.
Eredmények:
döntő, 1. mérkőzés:
Győri Audi ETO KC - FTC-Rail Cargo Hungaria 34-28 (20-13)
A második mérkőzést szerdán rendezik Budapesten.

Szijjártó Péter: újabb légijárat indul nyártól Magyarország és Kína között

Újabb légijárat indul Magyarország és Kína között, idén nyártól már egy hatodik kínai nagyváros, Hszian is közvetlenül elérhető lesz Budapestről

2024. Április 23. 12:03, kedd | Belföld

Varga Mihály: az IMF is megerősítette, a magyar gazdaság idén visszatér a növekedési pályára

Az Európai Bizottság után a Nemzetközi Valutaalap (IMF) is megerősítette: a magyar gazdaság idén visszatér a növekedési pályára, jövőre az uniós rangsor élmezőnyében lehet

2024. Április 23. 09:12, kedd | Helyi

Tűz volt a Pannonhalmi Főapátságban: gyakorlatoztak a tűzoltók

A feltevés szerint egy mosógép hibásodott meg, egy dolgozót kellett kimenteni a sűrű füstből.