2024. április 19, péntek - Emma

2016. Március 25. 09:37, péntek | Helyi
Forrás: MTI

Női kézilabda NB I - Szombaton eldőlhet az alapszakasz-elsőség - ELŐZETES

Szombaton eldőlhet a női kézilabda NB I alapszakaszának első helye: ekkor fogadja a Győr a címvédő FTC-t.

A Győrnek eddig egy veresége van, november 4-én kapott ki a Ferencváros otthonában. Azon a találkozón a fővárosiak 19-17-re vezettek a félidőben, a végén pedig 29-28-ra nyertek. Zácsik 8, Hornyák 7, Pena és Szekerczés 4-4 gólt dobott. A túloldalon Görbicz volt a legeredményesebb hat találattal, a következő idényben az FTC-erősítő Kovacsics, valamint a jelenleg sérült Tomori 5-5, Groot pedig 4 alkalommal talált be.

Az FTC eddig egy pontot veszített: szeptember 23-án Dunaújvárosban játszott 29-29-es döntetlent.

Amennyiben a címvédő pontot szerezne Győrben, akkor nagy valószínűséggel megnyeri az alapszakaszt - hátra lesz még a Budaörs és a Fehérvár elleni találkozója -, ha viszont a Győr diadalmaskodna, akkor Ambros Martin csapata kerülne kedvező helyzetben. A szombati összecsapás 20.30 órakor kezdődik, s az M4 Sport közvetíti.

A playoffban az alapszakasz első nyolc helyezettje kerül, az első nyolcadikkal, a második a hetedikkel, a harmadik a hatodikkal és a negyedik az ötödikkel találkozik oda-visszavágó alapon. Az elődöntő és a finálé is két meccsen dől el, a második összecsapások lesznek az előkelőbb helyen rangsoroltak otthonában, azaz nagy a jelentősége, melyik együttes végez előrébb.

A két magyar elitcsapat aztán majd a Bajnokok Ligája negyeddöntőjében találkozik, április 2-án az FTC Dabason fogadja a Győrt, a visszavágó április 9-én lesz Győrben. A párharc győztese vehet részt a májusi budapesti Final Fourban.

Az élcsoport:
1. Győri Audi ETO KC 20 19 - 1 659-408 38 pont
2. FTC-Rail Cargo Hungaria 19 18 1 - 608-429 37
3. Siófok KC 20 13 1 6 536-507 27

2024. Április 18. 09:15, csütörtök | Helyi

Igenis hatékonyan lehet otthon dolgozni – Home office-t és magas béreket akarnak a mai fiatalok

Modern munkakörülmények, versenyképes bérek, otthoni munkavégzés lehetősége – sorolta a Győri Hírek kérdésére Zentai Effi, a győri Széchenyi István Egyetem karrier-szakreferense

2024. Április 18. 08:14, csütörtök | Helyi