Hírek
2025. Július 29. 08:39, kedd | Helyi
Női kosárlabda Euroliga – A Sopron elkerülte a címvédőt
A Sopron Basket elkerülte a címvédő cseh USK Prahát a főtáblán, míg a DVTK HUNTHERM lengyel ellenfelet kapott a selejtezőben a női kosárlabda Euroliga 2025/26-os idényében.
Az áprilisban 17. magyar bajnoki címüket begyűjtő soproniak, akik 2022-ben megnyerték a kontinentális elitsorozatot, a főtábla B csoportjában az olasz Schióval, a francia Carolo Baskettel, valamint egy selejtezős párharc győztesével találkoznak majd az október 8-án rajtoló szezonban. Utóbbi ellenfél a Juhász Dorkát is foglalkoztató török Galatasaray vagy Gereben Lívia és Mérész Beatrix romániai csapata, a Sepsi SIC lesz.
A soproniak az előző szezonban a második vonalnak számító Európa Kupában indultak, és az elődöntőig jutottak, ahol a későbbi bajnok francia Villeneuve d'Ascq állította meg őket.
A 16 csapatos főtábla fennmaradó öt helyéért selejtezőt vívnak az érdekeltek, a bajnoki ezüstérmes miskolciak a lengyel Lublinnal csapnak össze, és kiemeltként otthon vívják majd a visszavágót. A párharc meccseit szeptember 17-én és 24-én rendezik, a győztesek az Euroliga, a vesztesek pedig az Európa Kupa főtábláján folytatják.
(Forrás: mti, fotó: Facebook/Sopron Basket)
Ezek érdekelhetnek még
2026. Május 05. 08:18, kedd | Helyi
Női kézilabda BL – A későbbi elődöntőt játssza a Győr
A címvédő Győri Audi ETO KC a későbbi elődöntőt játssza a francia Brest Bretagne csapatával június 6-án a női kézilabda Bajnokok Ligája budapesti négyes döntőjében.
2026. Május 05. 08:05, kedd | Helyi
Pintér Bence: „Nem lennék az ügylet mögött állók helyében”
Újabb fejleményről számolt be Pintér Bence polgármester a belvárosi Vaskakas Taverna és Schäffer-ház épületegyüttesének vitatott visszavásárlási ügyében.
2026. Május 05. 07:04, kedd | Helyi
Palántaszezon a győri piactereken
Megkezdődött a palántaszezon Győrben, így a vásárlók ismét bőséges kínálatból válogathatnak a város piacterein.
2026. Május 04. 08:25, hétfő | Helyi
Kifestették és kitakarították a gyalogos aluljárót
Apró lépésekkel, de legalább elindult a folyamat – írta Kósa Roland alpolgármester.
