Városlista
2025. március 16, vasárnap - Henrietta

Hírek

2018. Július 15. 12:06, vasárnap | Életmód
Forrás: mti - fotó: pixabay

Növekszik a kibertér veszélyeivel kapcsolatos tudatosság

Növekszik a kibertér veszélyeivel kapcsolatos tudatosság

Az elmúlt években folyamatosan nőtt a kibertér veszélyeivel kapcsolatos tudatosság - mondta Krasznay Csaba kiberbiztonsági szakértő az M1 aktuális csatorna vasárnap reggeli műsorában.

A szakembert annak kapcsán kérdezték, hogy a héten az Európai Unió és az Észak-atlanti Szerződés Szervezetének (NATO) brüsszeli csúcstalálkozóján egyebek mellett a kiberbiztonság területén folytatott együttműködés elmélyítéséről egyeztettek.

A Nemzeti Közszolgálati Egyetem (NKE) Kiberbiztonsági Akadémiájának programigazgatója elmondta: az Egyesült Államok terminológiájában az ötödik, a NATO terminológiájában a negyedik "hadszíntér" a kibertér. A kibertér egy olyan műveleti tér, ahol katonai cselekményeket kell végrehajtani. Ezért ki kell alakítani azokat a képességeket, amelyek támadás esetén reagálásra adnak lehetőséget.

Krasznay Csaba kitért arra is, hogy világszerte 1-1,5 millió, uniós szinten 300-400 ezer, Magyarországon is mintegy 5-10 ezer szakember hiányzik a területről. Megjegyezte: nem csak műszaki szakemberekre van szükség, hanem rendőrökre, katonákra, bírókra, akiknek a saját szakterületüket érintően kell tudniuk reagálni.

Az NKE-n múlt év tavaszán indult a Kiberbiztonsági Akadémia, a mostani diplomaosztón ötven olyan szakember kapott oklevelet, akik a közszolgálatban dolgoznak majd kiberbiztonsági vezetőként - közölte a programigazgató.

Címkék: kiber, Tudatosság

Ezek érdekelhetnek még

2025. Március 13. 07:45, csütörtök | Életmód

Bényi Ildikóra emlékeznek

Hosszan tartó, méltósággal viselt betegség után kedden elhunyt Bényi Ildikó.

2025. Március 11. 07:45, kedd | Életmód

Csaknem negyven percig működött a Holdon a Puli magyar cég vízszimatolója

A magyar űrtechnológiai vállalat, a Puli Space Technologies vízszimatolója, a Puli Lunar Water Snooper (PLWS) csaknem 40 percig működött a Holdon, és adatokat küldött extrém hidegben, -55 Celsius-fokban