Hírek
2019. Szeptember 30. 17:13, hétfő | Külföld
Okosóra mentett életet
Egy brit férfi szerint az Apple okosórájának hála fedeztek fel nála egy szívrendellenességet – írja a Fox News.
A 30 éves Chris Mint körülbelül két éve vett egy Apple Watch-ot, amely pár hete rendszertelen szívverést jelzett.
A férfi elment orvoshoz, majd az EKG után megállapították, hogy pitvarfibrillációban szenved. Ez egy veszélyes szívműködési zavar, ami vérrögöt és szívelégtelenséget okoz, és akár stroke-hoz is vezethet. E mellett a férfi két szívbillentyűjét is meg kellett műteni.
Felesége, Tiffany ezek után levelet írt Tim Cooknak, az Apple vezérigazgatójának, aki megköszönte a történetet, mivel az "további fejlődésre inspirálja a céget".
Nem ez az első eset, hogy egy Apple Watch életet mentett. Augusztusban egy 13 éves fiú okosórája jelzett rendellenességet, ami után kiderült, hogy Wolff-Parkinson-White-szindrómában szenved. Egy washingtoni férfihoz pedig az okosórája hívta fel a 911-et, miután nagyot esett a biciklijéről.
Forrás: origo.hu
Kép: Illusztráció - AFP/2016 Getty Images/Drew Angerer
Ezek érdekelhetnek még
2026. Március 21. 14:00, szombat | Külföld
Donald Trump: az Egyesült Államok katonai értelemben már győzött
Donald Trump amerikai elnök szerint az iráni konfliktust katonai értelemben már megnyerte az Egyesült Államok, a NATO szövetségesek pedig nem akartak csatlakozni az iráni atomfenyegetés kiiktatásához.
2026. Március 20. 14:00, péntek | Külföld
Iráni konfliktus - Hetekig elhúzódó harcokra számítanak Izraelben
Az izraeli hadsereg helyzetértékelése szerint még több hétig eltarthat az Irán és a Hezbollah elleni háború.
2026. Március 20. 06:54, péntek | Külföld
Donald Trump: az Egyesült Államok nem készül szárazföldi erőket küldeni Iránba
Donald Trump szerint az Egyesült Államok nem készül szárazföldi erőket küldeni Iránba - az amerikai elnök erről csütörtökön beszélt a Fehér Házban.
