Hírek
2016. November 02. 16:07, szerda |
Belföld
Forrás: MTI
Októberben csökkent a forgalomba állított autók száma
Októberben 7953 személygépkocsit helyeztek forgalomba Magyarországon, 2,9 százalékkal kevesebbet, mint az előző év azonos időszakában - közölte a Magyar Gépjárműimportőrök Egyesülete.
Az egyesület közleménye szerint októberben 1556 kishaszonjárművet helyeztek forgalomba, számuk 1,8 százalékkal csökkent az előző év októberéhez képest.
Az első tíz hónapban 77 394 új autó került forgalomba, 21,9 százalékkal több, mint az előző év azonos időszakában, ugyanezen időszak alatt a forgalomba helyezett kishaszonjárművek száma 27,5 százalékkal emelkedett és elérte a 17 027-et.
Az MGE közleményében kiemelte, hogy az októberi megtorpanás részben a tavaly októberi magas bázisadattal indokolható. Szerintük a reálisbelföldi vásárlóerő elérte azt a küszöböt, ahonnan a fejlődés már nem tud olyan gyors lenni, mint az előző hónapokban volt, ezzel együtt az év végére várt értékesítési prognózisuk megvalósulhat. (Az MGE szeptemberben felfelé módosította előrejelzését, így most arra számít, hogy 92 ezer személygépkocsit helyeznek forgalomba ebben az évben a korábban prognosztizált 80 ezer helyett, illetve 18 ezer helyett 20 ezer kishaszonjárművet.)
Az egyesület úgy látja, hogy némi piaci élénkülést hoz az elektromos autókra adott kormányzati támogatás, amelynek közvetlen hatása inkább a következő évben fog jelentkezni.
Az MGE felhívja a figyelmet arra, hogy folytatódik az autópark öregedése, az importált használt személyautók átlagéletkora meghaladja a 11 évet, ami a káros anyag kibocsátás növekedését, a közlekedésbiztonság csökkenését okozza, emellett a használtautó import élen jár az áfa-elkerülésben és a javítási forgalmat a feketegazdaság felé tereli.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Július 24. 10:00, péntek | Belföld
Feljelentést tesz az Eximbank ügyletei miatt a gazdasági minisztérium
Az Eximbank tevékenységét érintő négy ügyben tesz feljelentést ismeretlen tettes ellen a Gazdasági és Energetikai Minisztérium, az ügyletek értéke összesen meghaladja 1000 milliárd forintot
2026. Július 24. 07:13, péntek | Belföld
Forsthoffer Ágnes az elnöki feladatok folytatásáról tartott személyes megbeszélést Sulyok Tamással
Az elnöki feladatok folytatásáról tartott személyes találkozót Sulyok Tamás volt köztársasági elnökkel a Sándor-palotában Forsthoffer Ágnes - közölte az ideiglenes államfő a Facebook-oldalán csütörtök este.
2026. Július 24. 07:12, péntek | Belföld
Felvételi 2026 - Több mint százezer hallgató kezdheti meg felsőoktatási tanulmányait ősszel
2026. Július 23. 13:00, csütörtök | Belföld
NKA-ügy - Tarr Zoltán: tovább fokozódik a botrány
Tovább fokozódik a \"Hankó-botrány\", az ügyészség nyomozói kedden lefoglalták a Fidesz szervereit, szerdán pedig egy újabb embert vettek őrizetbe a Nemzeti Kulturális Alap (NKA) támogatásai miatt folyó nyomozás ügyében
