Hírek
2017. Július 23. 18:59, vasárnap |
Belföld
Forrás: mti
Olajtartályok gyulladtak ki Ecsegfalván
Mintegy kétszáz darab, újrahasznosításra váró, fáradtolajat tartalmazó tartály gyulladt meg vasárnap délután a Békés megyei Ecsegfalva külterületén, egy ipari telephelyen.
A tűz lakott területet nem veszélyeztet - tájékoztatta a műveletet irányító Jász-Nagykun-Szolnok Megyei Katasztrófavédelmi Igazgatóság szóvivője az MTI-t.
S. Tóth Anikó elmondta: a lángok megfékezésén, a tűz lokalizálásán több városból érkezett tűzoltóegységek dolgoznak. A Szeghalomról, Szolnokról, Püspökladányból, Békésről, Békéscsabáról, Mezőtúrról, Karcagról, Hajdúszoboszlóról és Kisújszállásról érkezett tűzoltók a tűz oltása mellett jelenleg földsáncokat ásnak, azon dolgoznak, hogy a közelben lévő épületet és munkagépeket ne érjék el a lángok - tette hozzá.
A telephelyre a katasztrófavédelmi mobil labor megérkezett, amely azt méri, került-e káros anyag a levegőbe. A szóvivő tájékoztatása szerint egyelőre nem.
A helyszínt a Békés megyei katasztrófavédelmi műveleti szolgálat lezárta.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Március 22. 16:00, vasárnap | Belföld
Szijjártó Péter: a lengyel kormányfőnek is el kellene jönnie Budapestre még április 12. előtt
2026. Március 22. 15:00, vasárnap | Belföld
Az Otthon Start Programban már 30 ezernél több hitelfolyósítás történt
Az Otthon Start Program dinamikusan növekszik, és mára meghaladta a 30 ezret a folyósított hitelszerződések száma - mondta a Kulturális és Innovációs Minisztérium (KIM) vezetője szombaton Gödöllőn.
2026. Március 22. 11:00, vasárnap | Belföld
Magyarországra leselkedő veszélyekről beszélt Orbán Viktor
Négy nagy veszéllyel kell szembenéznie Magyarországnak már a következő hónapokban, ezért ne a kockázat, hanem a biztos választás mellett szavazzunk április 12-én - hívta fel a figyelmet a miniszterelnök.
