Városlista
2026. július 25, szombat - Kristóf, Jakab

Hírek

2012. November 12. 21:27, hétfő | Külföld
Forrás: Pozsgai Kitti/MTI/Orvieto TV

Olaszország víz alatt- helyszíni videóval

Olaszország víz alatt- helyszíni videóval

A rendkívül heves esőzések vészhelyzetet teremtettek hétfőn Olaszország északi és középső vidékein. Víz alatt van Velence városának nagy része is, ahol százötven év óta nem volt ilyen magas a vízállás- írja az MTI.

Egy 73 éves férfi életét veszítette a toscaniai Capalbióban, amikor autójával elsodorta az ár. Toszkána tartományi elnöke a hadsereg segítségét kérte a kormánytól. A firenzei Arno folyó is túllépte az első fokú veszélyességi szintet. Az A1-es autósztráda egyik toscanai szakaszát lezárták több országúttal és vasútvonallal együtt. Gondot jelent az ívóvízellátás megszakadása is.

Az északnyugati Liguria után a rossz idő elérte Itália középső tájait. Kritikus a helyzet Toscanában és Umbria tartományban. Az iskolákat csütörtökig bezárták. Firenzében és környékén a legmagasabb fokú riasztást rendelték el. Az umbriai Perugiában és Orvietóban több száz családot telepítettek ki otthonából. A mentőegységek megérkezéséig sokan a házak tetején kerestek menedéket. Kórházakat evakuáltak. Akadozik a forgalom az A1-es autósztrádán.

A rendkívüli mennyiségű csapadék és a medrükből kilépő folyók, hegyi patakok elárasztották a városok és települések utcáit. A toscanai Orbetellóban az ár elsodort autójával együtt egy 73 éves asszonyt, aki a szerencsétlenséget túlélte, de állapota súlyos.

A katasztrófavédelem készenlétben áll Lazióban is, ahol Róma folyóján, a Teverén keddre várják az ár tetőzését. A húsz napja jórészt víz alatt levő Velencében az utóbbi másfél évszázadban nem volt ilyen magas vízállás. A Szent Márk téren combig ér a víz.

Corrado Clini környezetvédelmi miniszter anyagi segítséget ígért és hangsúlyozta, hogy Olaszországnak mindenekelőtt a megelőzésre kell gondot fordítania a telekspekuláció elkerülésével, valamint a folyómedrek és a csatornahálózatok karbantartásával. A heves novemberi esőzés közel tíz év óta visszatérő jelenségnek számít Olaszországban - hangoztatta Clini.

Fotó: zotya48.blogspot.hu

Ezek érdekelhetnek még

2026. Július 24. 12:00, péntek | Külföld

A Brent olajfajta ára tovább emelkedett, már 96 dollár fölött jegyzik

Tovább nőtt, június eleje óta legmagasabb szintre emelkedett a kőolaj jegyzése csütörtök reggel az egyre mélyülő közel-keleti konfliktus hatására.

2026. Július 23. 13:00, csütörtök | Külföld

Az elektromos és hibrid autók húzták az uniós újautó-piacot júniusban

2026. Július 21. 13:00, kedd | Külföld

Az OTP bankot vesz a Baltikumban

Az OTP Bank megállapodást írt alá a balti régió harmadik legnagyobb bankcsoportja, a Luminor megvásárlásáról a Blackstone által kezelt magántőkealapokból álló konzorciummal, és a DNB Bankkal

2026. Július 19. 12:00, vasárnap | Külföld

Az ukrán erők csapást mértek két logisztikai létesítményre Oroszország Moszkvai és Tambovi területén

Az ukrán erők csapást mértek egy-egy jelentős logisztikai létesítményre Oroszországban, a Moszkvai, illetve a Tambovi területen, a frontvonaltól több mint 500 és mintegy 700 kilométerre