Városlista
2026. március 21, szombat - Benedek, Bence, Miklós

Hírek

2021. Február 05. 08:53, péntek | Belföld
Forrás: mti - illusztráció: MTI

Orbán: április elejére már kétmillióan lesznek beoltva

Orbán: április elejére már kétmillióan lesznek beoltva

Fordulópont következett be a koronavírus-járványban: eddig a vírus támadott, mi pedig védekeztünk, most viszont mi támadunk, a vírus pedig védekezik

- mondta Orbán Viktor miniszterelnök pénteken a Kossuth rádió Jó reggelt, Magyarország! című műsorában.

Az új koronavírus-adatokról a kormányfő kifejtette: az új fertőzöttek száma 1576, meghalt 98, javarészt idős és krónikus betegségben szenvedő magyar, kórházban 3638 koronavírus-megbetegedett fekszik, lélegeztetőgépen pedig 302-en vannak. Az elmúlt három-négy nap adatai alapján a miniszterelnök rámutatott: a helyzet javulása megállt, stagnálás, némi romlás látszik.

Ugyanakkor azok száma, akik már legalább egy oltást kaptak, péntek hajnalban 264 530 volt, akik pedig már a második dózist is megkapták, mintegy 92 ezren vannak - ismertette.

Orbán Viktor arról is beszélt, hogy ha minden a tervek szerint halad, március elejére elérhető, hogy a legalább egyszer beoltottak és a fertőzésen már átesettek száma meghaladja az egymilliót. Március 15-ére pedig minden 60 év fölöttit, aki regisztrált, beoltanak - közölte, hozzátéve, hogy így április elejére már megközelítőleg kétmillióan lesznek beoltva.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Március 21. 13:00, szombat | Belföld

NVI: országos informatikai próbák segítik a választás előkészítését

Valamennyi helyi választási iroda bevonásával országos informatikai és igazgatási próbákat tart a Nemzeti Választási Iroda (NVI) az áprilisi országgyűlési választás előkészítése érdekében - közölte az NVI a honlapján pénteken.

2026. Március 21. 11:00, szombat | Belföld

Szijjártó Péter: nem küldünk magyar katonákat a Közel-Keletre

Gulyás Gergely bizonytalan volt a kérdésben, Trump kérésére ő megfontolná a dolgot.

2026. Március 21. 10:00, szombat | Belföld

Orbán Viktor: újítsuk meg a háborúellenes szövetséget!

"Tanulni kell az elmúlt négy év tapasztalataiból arról, hogyan maradtunk ki a háborúból" - mondta Orbán.

2026. Március 20. 15:00, péntek | Belföld

NAV: félmillióan hagyják bent a kedvezményt