Hírek
2019. Április 17. 07:50, szerda | Belföld
Országos razziát indít húsvéti termékekért a NAV húsvét előtt

Országos razziát indított húsvét előtt az adóhivatal, azokat a kereskedőket ellenőrzi kiemelten, akik az ünnephez szükséges élelmiszereket és más árucikkeket kínálják a vásárlóknak – írta a Magyar Nemzet.
A Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) szóvivője, Kis Péter András a lapnak elmondta: hentesek, húst és tojást forgalmazó üzletek, ajándékboltok, illatszerárusok, édességkereskedők, zöldségesek számíthatnak leginkább a revizorok megjelenésére, akik nemcsak az üzletekben, de a piacokon is ellenőriznek majd.
Elsősorban azt vizsgálják, hogy a vállalkozó átadja-e vevőinek a nyugtát, megfelelően használja-e online a pénztárgépét, és szabályszerűen bejelentette-e alkalmazottait. Bizonyos helyeken forgalomszámlálás sem elképzelhetetlen, ahogy az áru eredete is érdekes lehet.
Az ellenőrzések a napokban az ország szinte minden megyéjében elindultak. Ha valamely vállalkozó kíváncsi arra, hogy az adott megyében hol és mikor vizsgálódik az adóhivatal, látogasson el a NAV internetes oldalára, ahol az adótraffipax elnevezésű menüpont alatt bővebb információkat talál – mondta a szóvivő a Magyar Nemzetnek.
Forrás: hirado.hu
Ezek érdekelhetnek még
2021. Február 28. 13:39, vasárnap | Belföld
Országszerte csökkent a légszennyezettség
A hétvégén érkezett hidegfront hatására országszerte csökkent a légszennyezettség, a legtöbb helyen vasárnapra elfogadható lett a levegőminőség.
2021. Február 28. 13:38, vasárnap | Belföld
Meghalt 72 beteg, 4469-cel nőtt a fertőzöttek száma
Meghalt 72, többségében idős, krónikus beteg, és újabb 4469 magyar állampolgárnál mutatták ki a koronavírus-fertőzést - közölte a koronavirus.gov.hu vasárnap.
2021. Február 28. 07:00, vasárnap | Belföld
Tisztifőorvos: minél előbb ki kell alakítani a lakosság védettségét
Magyarországon ismételten intenzíven felfutó szakaszba került a koronavírus-járvány, ezért az oltások segítségével minél előbb ki kell alakítani a lakosság védettségét - mondta az országos tisztifőorvos szombaton.
2021. Február 28. 06:00, vasárnap | Belföld
Szlávik: mindent meg kell tenni azért, hogy minél többen megkapják legalább az első oltást
Meredeken emelkedik az új koronavírus-fertőzöttek száma és ezzel párhuzamosan nőni fog a kórházba kerülők, sőt az intenzív osztályokon kezeltek száma is