Hírek
2016. Április 21. 09:25, csütörtök |
Helyi
Forrás: OMSZ
Orvosmeteorológia - öltözzünk rétegesen és vegyünk napfürdőt
Az áprilishoz képest hideg, helyenként fagyos éjszaka után mérsékelten meleg nappal következik, helyenként 20 foknál is nagyobb napi hőingással.
Az öltözködésünkre emiatt érdemes külön figyelmet fordítanunk, mert ebben az időszakban könnyen meghűlhetünk. Érdemes reggel olyan vastagabb ruházatot felhúzni, amelyet napközben könnyedén levethetünk, hiszen az erős áprilisi napsütésben és a szélmentes időben a ténylegesnél is melegebbnek érezhetjük délután a levegőt. A napfény pozitívan hat közérzetünkre; ha tehetjük, legalább rövid időre vegyünk napfürdőt, ezáltal is serkentve szervezetünket a D-vitamin előállítására. Ugyanakkor az érzékeny, nagyon világos bőrűek már az áprilisi napsütésben is leéghetnek, ezért a hosszabb ideig a direkt napfényben tartózkodók a bőrük védelméről is gondoskodjanak.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Június 08. 08:25, hétfő | Helyi
Sportkongresszus az egyetemen, friss kutatások terítéken
A legújabb kutatási eredményeket mutatták be a Széchenyi István Egyetemen rendezett országos sporttudományi kongresszuson.
2026. Június 08. 08:09, hétfő | Helyi
Ismét elnyerte a Superbrands minősítést a győri Ceres
A Ceres immár kilencedik alkalommal nyerte el a Superbrands elismerést, amely a világ egyik legismertebb és legelismertebb márkaminősítési programjának védjegye.
2026. Június 08. 07:06, hétfő | Helyi
Egyelőre még mindig nincs jelentős szúnyogártalom
Csak egy-egy helyen jelentek meg eddig csípőszúnyogok, jelentősebb szúnyogártalom nem alakulhatott ki az időjárás miatt. Talán most jön a változás?
2026. Június 07. 08:21, vasárnap | Helyi
Mutassuk meg együtt Győr különleges fáit!
Győr tele van különleges fákkal, mutassuk meg együtt Győr legszebb és legértékesebb fáit. Küldjük el a polgármesteri hivatalnak a Győr applikáción keresztül!
